צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  יפעת 15:27 16/09/2011
שוב יפעת עוד משהו להוסיףף. כעיקרון רציתי גם לדעת האם החדירה של הגבר יכולה לעשות נזק יותר גרוע שם אם זה מבחינת הפתח להרחיב אותו יותר ואת הצניחה מה שכן אני יודעת שהאיברי מין הנשיים מתנפחים בזמן יחסי המין ואלי הנפיחות הזאת גורמת להרגשה אולי גם אחרי זה היו לי יומיים כאב קל בבטן התחתונה וזה עבר
   יחסי מין וצניחותסיון נבות 23:07 19/09/2011
שלום יפעת,

ראשית, אני עונה לשאלות בפורום בהתנדבות, בזמני הפנוי. אני משתדלת להשיב מהר ככל הניתן, אך זה לא תמיד עומד בקנה אחד עם לוח הזמנים שלי.

לשאלתך - יחסי מין אינם מרחיבים את הנרתיק ואינם גורמים לצניחה (נהפוך הוא, הרבה פעמים החדירה היא זו ש"דוחפת בחזרה" למקומו את האיבר הצנוח). תחושת הנרתיק הפעור והכובד נובעת לרוב בשל הנזק שנוצר לרקמות החיבור במהלך הלידה, לצד חולשה שרירית של שרירי רצפת האגן.
כאבים ואי נוחות יכולים לנבוע גם מהצטלקויות או הידבקויות פנימיות שנוצרו כתוצאה מהטראומה שעברו הרקמות בלידה.

מציעה לך לשוב אל מי שטיפלה בך, על מנת שתבדוק מה מצב הנרתיק מבחינת הצטלקויות, כאבים, איכות כוח השריר ועוד כיוב', ותתאים לך טיפול בהתאם.

בריאות שלמה ושנה טובה,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן (נשים וגברים)
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו