צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  בהמשך לשאלה הקודמת.. באותו ענייןנונה 11:17 12/06/2007
גם לי בורח הטמפון.

אבל אצלי זה דבר חדש, שנוצר מייד אחרי הלידה השנייה.
חוץ מזה, וסליחה על התיאורים, התחושה שהכל שם למטה נורא " פתוח", כאילו הכל רפוי יתר על המידה. חוץ מזה נדמה לי שיש איזו בליטה שיוצאת מדי פעם.
הלכתי לרופא בעניין והוא, לאחר בדיקה וגנילית, אמר לי שאין לי שום צניחה והכל בסדר..
וגם טען שאני כנראה לא מחדירה את הטמפון עמוק מספיק (כנראה שאין גבול לטמטום)

שאלותי: האם גניקולוג יכול לאבחן צניחת אגן, אם לא אז מי? האם יעוץ שלו שווה לפזיותרפיסטית של רצפת אגן?
מה פזיותרפיסטית של רצפת אגן עושה בפועל? האם היא עורכת בדיקה פנימית?
   על גינקולוגים ופיזיותרפיסטיות...סיון נבות, פיזיותרפיסטית 00:09 14/06/2007
שלום נונה,

באזור הקטן והצנוע של רצפת האגן מטפלים לא מעט רופאים והנה הרשימה: גינקולוגים, אורו-גינקולוגים, אורולוגים, פרוקטולוגים, כירורגים קולו-רקטליים, גסטרו-אנטרולוגים, פיזיותרפיסטיות של רצפת האגן ו...שכחתי מישהו?
בקיצור - כמו שאת רואה, הרשימה לא קצרה, וההבדלים בין בעלי המקצוע השונים הם נקודת הראות המקצועית. מי שהכי "בעניין צניחות" הם האורו-גינקולוגים, הם נבדלים מפיזיותרפיסטיות של רצפת האגן בזה שהם רופאים - ולפיכך רק הם רשאים לתת אבחנה ולקבוע טיפול (תרופתי, פיזיותרפי או ניתוחי). פיזיותרפיסטיות עוסקות בשיקום השרירי של המקום לצד יתר מערכות השלד-שריר. במסגרת הטיפול הפיזיותרפי אכן מתבצעת בדיקה פנימית (מה לעשות, אבל השרירים המדוברים נמצאים שם) אך הבדיקה של הפיזיותרפיסטית שונה בתכלית מהבדיקה של הרופא, מכמה טעמים:
א. היא שטחית הרבה יותר (כי השרירים קרובים לפתח)
ב. הבדיקה לא מתייחסת רק לרצפת האגן אלא גם לשרירי הבטן, הגב והיציבה כולה.
ג. מטרת הבדיקה, היא בראש ובראשונה ללמד את האישה על גופה ועל פעילותם של שרירים אלו, ולכן האישה היא שותפה מלאה בתהליך.

היות ולא כתבת כמה זמן את אחרי לידה, לא יכולתי להתייחס באופן יותר ספציפי לעניינך, אך ממליצה לך לפנות בשלב ראשון לאורוגינקולוג ובהמשך לפיזיותרפיסטית של רצפת האגן.

בהצלחה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
   אז איפה אני יכולה למצוא איזה אורו-גניקולוג טוב ? :-)נונה 00:46 14/06/2007
ועכשיו ברצינות - איפה אני יכולה למצוא אורוגניקולוג באזור ירושלים והסביבה?

וסיוון- תודה, תודה, תודה
על התשובה,
על ההשקעה,
על הידע.
   ואני שנתיים אחרי לידה.. :-(נונה 00:47 14/06/2007
   אורוגינקולוג ירושלמי...סיון נבות, פיזיותרפיסטית 23:25 14/06/2007
שלום נונה,

שלחי לי מייל ואפנה אותך בהתאם.

סיון נבות

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו