צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  טמפון אחרי לידהעינת 09:03 29/10/2007
שלום
אני 3 חודשים אחרי לידה, ניסיתי לשים טמפון והוא פשוט יוצא לי קצת החוצה וזה ממש כואב
מדוע זה קורה? שרירים חלשים אולי?
תודה
   טמפון שבורח אחרי לידה סיון נבות, פיזיותרפיסטית 20:49 30/10/2007
שלום עינת,

בריחה של טמפון יכולה להיות תוצר של חולשת שרירים או של פגיעה ברקמות חיבור (או שניהם...). לא ציינת בשאלה אם את מניקה או לא (אני מניחה שלא, אם הופיע מחזור יחסית מהר), וגם לזה יש משמעות, כי מבחינה הורמונלית רצפת האגן חלשה יותר בתקופה של ההריון וגם הנקה.
שיפור בהחלט יתכן, משום שלאחר לידה, (כן, גם מס' חודשים אחרי) חלה החלמה הדרגתית של רקמות החיבור, והתאוששות של העצב המעצבב את שרירי רצפת האגן על זה נוספת גם החזרה למצב ההורמונלי "הרגיל" (כלומר- לא בהריון ולא מניקה) שכבר הזכרתי.

היות והזכרת בעיה של כאב, אינני יודעת אם מקורו בטמפון שמחליק ו"מתיישב" במקום לא נכון ולכן גורר כאב, או בגלל שיש כאבים עקב צלקות לאחר הלידה. לעניין זה (וכמובן על רקע החולשה המוזכרת למעלה) הייתי ממליצה לך לפנות לטיפול פיזיותרפי פרטני (בכל קופ"ח מקומית) שם יוערך מצב שרירי רצפת האגן ותותאם לך תכנית טיפול אישית.

בהצלחה, ולילות מלאי שינה :-)

סיון נבות, פיזיותרפיסטית

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו