צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  חיזוק שרירי רצפת האגן בתחילת ההריוןאלנה 10:51 17/11/2007
שלום סיוון,
אני נמצאת ממש בתחילת ההריון, הייתי רוצה להתחיל תרגילים לחיזוק רצפת האגן. אילו תרגילים עלי לבצע, האם יש לפנות לפיסיוטרפיה או שאפשר לתרגל לבד? איפה אפשר למצוא מידע מפורט על התגילים (עדיף עם תמונות)?
תודה רבה ,
אלנה.
   לפנות לפיזיותרפיה או לתרגל לבד?סיון נבות, פיזיותרפיסטית 22:55 18/11/2007
שלום אלנה,

מידע על זיהוי רצפת האגן ואופן התרגול תוכלי למצוא באתר האינטרנט שלי, וכן באתר הישראלי לרצפת האגן שהקימה יהודית שריג ז"ל, בכתובת: www.pelvicfloor.co.il.

אני באופן אישי חושבת שלא צריך לפסוח על ביקור אצל פיזיותרפיסטית של רצפת האגן, מכמה טעמים:
א. למרות שההנחיות לתרגול ברורות, עדיין רבות הטעויות בקרב נשים, במיוחד כאלו שסובלות מחולשה של השרירים, ואז קשה להן לזהות את הכיווץ. כשעובדים בהמחיית איש מקצוע - זה לא קורה.
ב. לפיזיותרפיה של רצפת האגן יש הרבה מה להציע בדמות הסברים והנחיות מיוחדות - רלוונטי במיוחד לתקופת ההריון ולהתנהלות סביב הלידה ולאחריה, על מנת להימנע מנזקים לרצפת האגן.
ג. ברגע שיש תיעוד קליני מסודר של כוח השרירים, אפשר לעקוב לאורך זמן ולדעת האם היתה התקדמות\נסיגה וכיוב'.

...וזו כאמור דעתי האישית וזכותך גם שלא להסכים עימה..

בכל מקרה, שיהיה הריון קל ו"שקט",

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physio.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו