צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום יוגה בהריון ולאחר לידה
מנהל/ת הפורום: מירה ארצי פדן
  תרגול יוגה לאחר הפלהשני 20:02 16/07/2008
שלום רב,
עברתי הפלה שלשום, שבוע 12. אני מתרגלת אשטנגה כ-4 שנים ובמשלך התקופה האחרונה מתרגלת הרבה פראנימה.רציתי לדעת אילו אסאנות לדעתך רצוי לתרגל לריפוי והאם כדאי להתחיל בקריות (אודיאנה, אגני ונאולי).
תודה
   יוגה לאחר הפלהמירה 09:09 20/07/2008
שלום רב,
סליחה על האיחור בתשובה.
אני בטוחה שהתקופה הקרובה לא תהיה קלה עבורך. יש לאפשר לגוף להרפות ואף להתאבל על החוויה. התרגול יכול לתמוך בתוקפה זו כאשר הוא מתון מאוד. נשימות רכות, תנועה מחזקת בקרקעית האגן - עבודת מולה בנדהה מדוייקת הכרחית ביותר. תנוחות שמשחררות נוקשות ממפרקי הירך והגב התחתון, זרימת דם טובה אל האגן, הרגעה של מערכת העצבים על ידי נשימות מלאות ופיתולים רכים.
לצערי אין לי יכולת להמליץ לך על תנוחה זו או אחרת אלא על מהות התרגול. קריות יכולות להיות חזקות מידי בתקופה הקרובה ולא תמוכות בשיקום האגן. תרגול אשטנגה כרגע עלול להיות אינטנסיבי מידי. לגוף לוקח זמן לשקם עצמו והקצב צריך להיות בהתאם. לאט לאט להעלות את קצב התרגול לפי הרגשתך.
אם חשוב לך להעלות דופק, את יכולה לצאת להליכות אינטנסיביטות אך במהלך התרגול הייתי מאוד ממליצה על מתינות והקשבה לגוף.

תנוחות הפוכות תהיינה יעילות לזרימת דם רק לאחר שהדימום פסק לגמרי.

מקווה שעזרתי

בהצלחה
מירה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו