צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום יוגה בהריון ולאחר לידה
מנהל/ת הפורום: מירה ארצי פדן
  יוגה הריון בטרימסטר שלישיענת 11:16 25/08/2009
שלום,
אני מתרגלת יוגה מלפני ומהלך ההריון. כרגע אני באמצע חודש שביעי, ואני מעוניינת לדעת האם יש מניעה לבצע תנוחות הפוכות בסוף ההריון (עמידת ראש/כתפיים/כלב מביט למטה?)
האם זה יכול להפריע ולגרום למנח עכוז?

תודה, ענת
   יוגה בטרמיסטר שלישימירה 11:10 01/09/2009
שלום ענת,

אם ההיריון אינו מרובה עוברים, אין מניעה לתנחוחות הפוכות אך רצוי בתמיכת קיר. כלב מביט מטה תנוחה מעולה להיריון. מחרשה אינה תנוחה מתאימה. עמידת כתפיים - רצוי עם קיר ועמידת ראש - אם את מכירה היטב את התנוחה היא מצויינת להיריון. אין חשש ממנח התינוק במידה והכל תקין. אם הוא במנח רוחב או מנח עכוז - צריכה להיות התיחסות מיוחדת - לא אכנס לזה כרגע כל עוד אין בעיה מיוחדת.

תהני

מירה
   תוספתענת 13:48 02/09/2009
שלום מירה,
תודה על התגובה.
עכשיו אני בשבוע 31, ובבדיקה היום התינוקת במנח עכוז. שבוע שעבר היא היתה במנח ראש, אבל כנראה שהיא עדיין מץהפכת לה.

הזכרת שיש צורך בהתיחסות מיוחדת במיקרים אלו. אנא פרטי, והאם התיחסות זו רלוונטית גם לשלב זה של ההריון.

שוב, תודה רבה,
ענת
   מצג ראשמירה 13:31 04/09/2009
הי ענת,
ראשית, חשוב לציין כי רוב הסיכויים שלא התנוחות גרמו להיפוך. אם כי תנוחות מסויימות כן עוזרות להחזיר את התינוק למצג ראש, שכן זו התנוחה המועדפת עליו. דוקא תנוחות הפוכות הן היעילות להיפוך תינוק שכן תנוחות אלו מקלות על הלחץ אל תוך האגן ולראש התינוק יש יותר מקום להתבססות.
מצרפת לינק מאתר היוגה הנשית המדבר על תנוחות מתאימות להיפוך תינוק. אשמח לענות על שאלות נוספות אם תצטרכי.
כמו כן - דיקור, הומיאופטיה, צמחים - כל אלו יכולים לסייע להיפוך וכן שיאצו המתאים להיריון.

www.yogaforwomen.co.il/article.php?id=102

להת ובהצלחה

מירה
   תודה רבה!ענת 18:16 06/09/2009
בהחלט אנסה.
ענת

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו