צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  נפילה על שןאפרת נתן 16:11 20/01/2008
בני בן השלוש נפל על השיניים הקדמיות,שן אחת זזה אחורה.
(אני צריכה לציין שאני גרה באפריקה)ניגשנו לרופא שיניים שהחזיר את השן למקומה.השן מתנדנדת קלות והיא מאוד רגישה (כואב לו ) מה לעשות? האם צריך לעקור או לעשות משהו אחרץ בבקשה עזרי לי מכיוון שאני לא מכירה אף רופא שיניים לילדים.אם צריך כמובן שאני יחזור לאץ לטיפול.תודה מראש...
   לא מפתיע שכואב לילדתיתי רופאת שיניים 17:07 20/01/2008
שכן אם השן זזה אחורה, העצם נפגעה, וזה כואב. אם השן רק נידת מעט, רק הקפידי על נקיון מושלם ככל הניתן של האזור. אם כואב לצחצח, השתמשי במי חמצן 3% (לא יותר!!) על מקל לניקוי אזניים. דיאטה רכה ממש (בלנדר) לשבוע. אם השן מאד ניידת, שאותו רופא ינסה לקבע אותה לסמוכות לה, בעזרת חומר של סתימות לבנות, עם או בלי חוט מתכת, ללא יותר מעשרה ימים. הרבה פעמים, השן מסתדרת והגל חוזר לקדמותו. את צריכה להיות במעקב, לראות אם השן לא איבדה חיות. מקוה גם שהרופא עשה צילום רנטגן, לשלול שבר בשורש. זה בהחלט חשוב.
איבוד חיות עלול לקרות גם זמן ממושך מאד לאחר המכה. התשובה שלי מתאימה למצב בו המכה היתה ביום-יומיים האחרונים. לא כל כך הבנתי אם כך הדבר. אם השן מאבדת חיות (נפיחות, כאבים, ניידות, שלא עקב מכה בזמן המאד קרוב) יש לבצע טיפול שורש, אך להשתמש בחומר מילוי לשיניים נשירות, ולא ב"גוטה פרקה" החומר המשמש למילוי תעלות שורש בשיניים קבועות.
   נפילה על שןאפרת נתן 21:48 20/01/2008
ילדי נפל על השן בדיוק לפני שבוע,המקום כבר לא נפוח והשן מתנדנדת קצת.הרופא לא עשה צילום אך אם זה מה שצריך לעשות כבר מחר אני אעשה.אני שמה לב שהוא לא נעזר בשיניים הקידמיות באכילה. כואב לו פחות אך עדיין כואב.מה לעשות??
מלבד צילום ושמירה על ניקיון השן יש דבר נוסף שבאפשרותי לעשות?
   נפילה על שןאפרת נתן 21:48 20/01/2008
ילדי נפל על השן בדיוק לפני שבוע,המקום כבר לא נפוח והשן מתנדנדת קצת.הרופא לא עשה צילום אך אם זה מה שצריך לעשות כבר מחר אני אעשה.אני שמה לב שהוא לא נעזר בשיניים הקידמיות באכילה. כואב לו פחות אך עדיין כואב.מה לעשות??
מלבד צילום ושמירה על ניקיון השן יש דבר נוסף שבאפשרותי לעשות?
   כדאי לעשות צילוםתיתי רופאת שיניים 07:29 21/01/2008
אבל את לא מוכרחה לרוץ דוקא היום, בייחוד אם את רואה שיפור. אגב, אם יש שבר, תלוי המיקום שלו. לעיתים לא צריך לעשות דבר.מלבד לשמור על נקיון, ולתת לילד מזון שיוכל לאכול ללא כאב, לא הייתי עושה בר. חכי, השן יכולה להתייצב ולחזור לתפקד.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו