צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  שומר מקום מאיזה גיל?מורן 13:34 12/03/2008
היי,
לבני בן הארבע וחצי יש עששת של הבקבוק ב4 שניים קדמיות,
הוא לא מתלונן על כאב, בבדיקה אצל רופא שיניים הומלץ לעקור מחשש שזה ידביק את השיניים הקבועות, האם יש חשש כזה?
האם הנזק של ילד בן ארבע וחצי בלי שיניים לא קשה מבחינה פסיכולוגית?,
הרופא ממליץ להרדים בכדאי שיעשה צילום לכל הפה
ראיתי באינטרנט שניתן לשם שיניים מלאכותיות האם מגיל 4.5 ?
מה זה שומר מקום?, זה נראה כמו פלטה?

המון שאלות וחששות כבדים,
תודה רבה מראש,
מורן
   למורןתיתי רופאת שיניים 16:11 12/03/2008
קודם כל, את צריכה לברר, מדוע חייבים לעקור את השיניים. האם לא נשארה כותרת, שאפשר לשחזר, או האם נספג השורש, ולכן לא ניתן לבצע טיפולי שורש.
עקירה אינה תמיד הכרחית, במיוחד שהשיניים הצדדיות מבין הארבע, נושרות בסביבות גל 7-8. זה עוד די הרבה זמן.
לגבבי השפעה פסיכולוגית: כל ילד מגיב אחרת. יש ילדים שלא מזיז להם, ויש החדלים לחייך. (אלה בדרך כלל חדלים לחייך גם כי צוחקים עליהם בשל השיניים העששתיות). אין לי שום דרך לנבא, מה תהיה ההשפעה הפסיכולוגית על בנך.
לגבי שומר מקום: בדרך כלל אין אבדן מקום בין הניבים, כך שאין צורך בשומר מקום. לגבי הפלטה שהזכרת: הנסיון שלי עם פלטות כאלה גרוע מאד. הילדים פשוט "מאבדים" אותן פחות מחמש דקות אחרי שהם מקבלים אותן מהרופא. חבל על הכסף ועל הזמן.
אם לילד צורך בטיפולים רבים מאד, מלבד הארבע הקדמיות, כדאי אולי לשקול הרדמה כללית אבל להרדים רק כדי לצלם? אולי הרופא לא הובן, והתכוון שיצלם בזמן שהילד כבר רדום. האם שיתוף הפעולה שלו עם הרופא היה כה בעייתי?
   שומר מקום מאיזה גיל?מורן 17:23 12/03/2008
היי ותודה רבה רבה על התגובה המהירה,
הרופא המליץ על הדרך לבצע צילום ולראות אם יש עוד שיניים פגועות
המפגש לא היה נורא אבל הילד היה חרד מאו ושיתף פעולה 5 דקות בלבד,( לא הייתה היסטריה)הרופא אמר לילד שהוא רק רוצה לספור את השיניים שלו
כרגע לא כל כל שמים לב כי אלו שיניים עליונות אז אין פגיעה, אני מקווה ששנה הבאה בגן חדש זה יהיה בסדר
אני בשתי בשיניים הקדמיות כמעט ולא רואה שן אבל בשתים בנוספות יש שן לבנה עם חור בשן
האם ניתן לבצע טיפול שורש?
האם ניתן לשים לילד כתר לבן?
   הקביעה, כי יש לעקור את השיניים נעשתה ללא צילום??תיתי רופאת שיניים 17:36 12/03/2008
ולהרדים כדי לצלם? לאיזו הרדמה את מתכוונת? אילחוש השיניים? טשטוש תרופתי? הרדמה כללית? למה לכל הרוחות מרדימים לשם צילום? לכי לקבל חוות דעת שניה. ויש כתרים לבנים לשיני חלב קדמיות. הבעיה בהם שאסור לאכול עליהם! צריך לחתוך את המאכלים ולא לתת תפוח שלם לנגיסה, למשל, כי הכתר נשבר ונופל.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו