צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  טיפול שורש לבן 4שואלת 13:41 06/07/2008
תיתי שלום,
בני בן 4,צריך לעבור, לדברי הרופאה טיפול שורש בשן קידמים (נפל והיא קצת זזה+נשברה חלקית לפני כשנה וחצי ואח"כ שוב).
מעל השן יש כבר בלוטה (כמו כדור קטן...) והמקום קצת אדום. הרופאה אמרה זיש כבר הפרשה ושצריך טיפול שורש.
שאלותי:
האם אכן חייבים טיפול שורש (גם בשיני חלב???)
האם ישנן סכנות בשימוש בגז צחוק? אם כן- מהן? (אני מ-מ-ש מפחדת מכל זה!).הרופאה אמרה שעם זה נהוג לטפל ואם צריך נותנים גם זריקה. חשוב לציין שהילד ממש משתף פעולה, מתיישב בכיף וכד'.(עד כה -רק בדיקות, אמנם...).
איזה סתימה רצוי לעשות (לבנה/ כסופה???).

תודה רבה מאוד!!!
   טיפול השורש יציל את השן מעקירהתיתי רופאת שיניים 13:52 06/07/2008
ולפי מה שתארת, זהו הטיפול הראוי.
לגבי סתימה: בשן קדמית, הייתי ממליצה על סתימה לבנה, שכן סתימת אמלגם עלולה לצבוע את השן או להשתקף ויש פגיעה אסטטית, אם כי לא מאד חמורה.
לגבי גז הצחוק: אני האחרונה שסבורה שצריך להשתמש בו בכל טיפול. צריך סיבה סבירה מאד, כמו פחד גדול. גיל הפציאנט והיותו ילד, אינם סיבה מוצדקת, לדעתי. מדובר בדרך כלל בטיפול קצר ופשוט הרבה יותר ממה שאת חושבת.לגבי אילחוש: בררי שנית את הצורך באילחוש דוקא (גז צחוק ממסטל, לא מאלחש!) שכן אם יש כבר דלקת, סביר שהשן מתה ואין צורך באילחוש. אילחוש באזור הקדמי מאד לא סימפאטי. מאחלת הצלחה ובריאות.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו