צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  מכה בשיני חלב לבן שנה ושבעה ח'אירית 10:14 07/07/2008
תיתי שלום,
בני נפל לפני יום וחצי על פניו וקיבל מכה חזקה בפה. שן קדמית אחת נדחפה פנימה והשן השניה מעט מתנדנדת. כל האיזור הולך ונעשה נפוח יותר ויותר.
רק לרקע, יחסית בקעו לו השיניים בגיל מאוחר - ב-11 חודש 2 תחתונות ועליונות ולפני כחודש בקעו שתיים נוספות למעלה.

מכיוון שהרופאה הקבועה שלנו בחופש, הייתי אצל רופאה אחרת דרך הכללית. היא הסתכלה, אמרה שיש להקפיד מאד על ניקיון עם צמר גפן ומים ולחזור עוד חודש לביקורת, ייתכן שיהיה צורך בטיפול שור, אבל מניסיון שלה ברוב המקרים זה מסתדר לבד.

אני עדיין מאד מודאגת, שוב, כי האיזור מאד נפח, כחול, והשיניים נראות רע מאד. אני גם לא ממש מצליחה לנקות לו את הפה כי הוא לא משתף פעולה בלשון המעטה ואני מאד חוששת להכאיב לו.
היית ממליצה ללכת לרופא נוסף? אולי יש צורך לבצע צילום או למרוח איזשהיא משחה?
סליחה על האורך ותודה מראש.
   תנקי עם מי חמצן 3% בעדינות. אולי מישהו יחזיק לו את הראשתיתי רופאת שיניים 13:04 07/07/2008
כשאת מנקה (או ההפך), כדי שהתנועות שלו לא יכאיבו. מי החמצן לא שורפים, אבל האזור יחוטא והשיניים תראינה טוב יותר. תחזרי לביקורת עוד שבועיים ולא עוד חודש. כדאי לעשות צילום ותני דיאטה רכה (בלנדר) לשבוע. בדרך כלל המצב אכן מסתדר כמו קסם. ילדים מתרפאים מהר והיטב, בדרך כלל.
משחה-אין. מי החמצן יספיקו. אם ממש בא לך, את יכולה באופן חד פעמי לנקות במקום עם מי החמצן, בכלורהקסידין (תרודנט, קורסודיל, לייסר, כולם אותו דבר). הטעם של החומר גועלי! כאמור, אם את הולכת על זה, מדובר בטיפול חד פעמי, שהילד לא ממש יאהב, רק בגלל הטעם.
   תודה רבה על התשובה . לגבי הכלורוהקסידיןאירית 13:18 07/07/2008
יש לי בבית את הלייסר, אבל איך שוטפים אותה? או שזה לא נורא אם בולעים כמות קטנה? כנ"ל גם לגבי מי חמצן, אין בעיה של בליעה?
ושאלה נוספת, כמה פעמים כדאי לנקות,כמה שיותר?
   לא לשטוף בכללתיתי רופאת שיניים 13:37 07/07/2008
להספיג מנקה אזניים ולעבור על האזור הדואב. הכות החומר בכל מקרה זעירה.
   תודה רבה.אירית 13:58 07/07/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו