צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  נשירת שן לבן חמש ועשרה וחצי חודשים ומשהו מוזר שהתגלה מתחתיהטובה קראוזה 16:30 15/07/2007
הי תיתי יקרה,
לקטנצ'יק שלי נשרה היום בצהרים השן הראשונה, שן חותכת תחתונה. בימים האחרונים, כשהתנדנדה, שמתי לב שכאילו היתה לו נסיגת חניכיים באזור של השן, כי היא התגלתה לכל אורכה.
השן החדשה, שכבר הגיחה, צומחת יותר פנימה (הילד מוצץ אצבע,עדיין. לא יודעת אם זה קשור) ואילו במקום בו היתה השן יש גולה קטנטונת אדומה.
שאלתי היא: מה זה??? מה זו הגולה הזאת??? מעולם לא נתקלתי בדבר כזה.
אשמח לכל תובנה או עצה.
תודה,
טובה (שקצת מודאגת)
   מזל טוב לנשירת השןרוית בן מאיר (תיתי) 16:47 15/07/2007
אני מנחשת שהגולה האדומה, היא איזו ריקמה שצמחה מתחת לשן הניידת. ריקמה מעט דלקתית, שצמחה כתוצאה מגרוי של השן הניידת. בדרך כלל, ריקמה כזו נעלמת מהר מאד. לא כתבת איזו שן נשרה (עליונה או תחתונה. כמו כן, היה עוזר לי מאד לראות תמונה של הפה, כדי לנסות ולדעת במה מדובר. אנא צלמי.
   תיתי נפלאה, תודה על התשובה המהירה!טובה קראוזה 17:03 15/07/2007
השן היא תחתונה (כתבתי! כתבתי!), חותכת שמאלית כשמסתכלים ממול.
אני אצלם ואעביר לך למייל, מקווה שזה ייצא ברור.
שוב תודה!
   את צודקת כמובןרוית בן מאיר (תיתי) 17:24 15/07/2007
באמת כתבת! אונא, העבירי לי תמונה. בכל מקרה, לא נשמע מדאיג. נשמע, שהקבועה דחפה את התחתונה קדימה (לכוון השפה), עד שמהלחץ, נחשף כל השורש, שלא נספג מראש, משום שהקבועה בקעה מאחור. מה שאת רואה, נקרא (אני מנחשת, כן?) רקמת גירעון. זה יעלם תוך ימים. ואין כאן קשר למציצת אצבע (כי כאמור סוף סוף הבנתי שמדובר בשן תחתונה)
   תודה רבה!!!טובה קראוזה 18:17 15/07/2007
מה שאת מתארת נשמע מאוד הגיוני ומתאים לאיך שזה נראה. אצלם ואשלח.
שוב תודה!
טובה.
   מעדכנת ממרחק של שלושה חודשים כמעטטובה קראוזה - דיאטנית קלינית 18:12 09/10/2007
לטובת מנוע החיפוש, וגם כי המצפון מציק לי שלא שלחתי בסוף תמונה ולא עדכנתי...(התמונה יצאה מטושטשת ולא היה טעם לשלוח אותה)
הכל בסדר, טפו טפו טפו. מאז כבר נפלה שן תחתונה שניה וכבר צמחו השתיים.
אצבע הוא עדיין מוצץ, אבל זה נושא לדיון אחר.
תודה גדולה, תיתי יקרה, שהרגעת אותי.
חיבוק גדול,
טובה.
   איזה יופי!תיתי 07:04 10/10/2007
כיף לקבל עידכונים. לדעת שהכל בסדר. ילד גדול לש לך, הא?
   :-)טובה קראוזה - דיאטנית קלינית 09:27 12/10/2007
לא ייאמן איך הזמן טס.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו