צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  טיפול שיניים לילד עוזי 18:50 17/03/2009
לרוית שלום

יש לי בן בן 5.4 הבעיה היא כזאת שלפני קרוב לשלושה חודשים
הוא התלונן על כאבי שיניים לקחתי אותו לרופאת שיניים שאמרה לי שצריך לעשות לו כתר הוא הסכים לעשות כתר עם מטרית גשם.
ואחרי הטיפול היא הסבירה לי ולו שיש לו 8 חורים וצריך לעשות לכולם סתימות אבל מאז הוא לא מוכן ללכת בכלל לרופאת שיניים ועד שהצלחנו לשכנע אותו הוא הסכים ללכת אבל אחרי שהרופאה עשתה לו זריקה הוא פשוט התפרע ולא הסכים בשום פנים ואופן להמשיך בטיפול נכון לעכשיו יש לו חור ממש גדול בשן
מה עושים.

תודה רבה
   nמה מציעה הרופאה?דר רוית בן מאיר 21:17 17/03/2009
הבעיה העיקרית היא, שאם הילד משתולל ולא מקבל טיפול, הוא לומד איך לא לקבל טיפול. אין לו די נסיון חיים להבין מה הנזק שיגרם לו.
קודם כל, נסו לברר מה מציעה הרופאה במקרה של השתוללות. לבדוק איך הגבת כשהשתולל.
אם אדע פרטים, אוכל לנסות ולהציע כיצד להתמודד.
   עוזי 21:44 17/03/2009
רופאת השיניים מציעה להשתמש בכח להושיב אותו על הכסא למרות שהוא משתולל ופשוט לתפוס אותו בחוזקה הבעיה היא שאני פוחד שהוא יהיה אנטי כי ברגע שמשתמשים בכח הוא אחר כך לא רוצה בכלל ללכת למרפאת שיניים.
   אבל גם כך הוא אנטידר רוית בן מאיר 21:59 17/03/2009
לדעתי יש הגיון בהצעת הרופאה. טיפול שיניים הוא טיפול רפואי. אם הילד לא מעוניין ללכת לגן הציבורי, לא מכריחים. זה נועד להנאה. אבל ילד צעיר אינו מסוגל להיות מודע להשלכות של הסרוב לקבל טיפול. אינו מודע לסיכונים באי קבלת טיפול, וגם לא לסיכונים בשימוש בתרופות להרגעה (שלא תמיד עוזרות). במקרה כזה, הטלת האחריות על ילד צעיר, ללמוד "בדרך הקשה" מהן התוצאות של התנגדותו, אינה סבירה.
יש הגיון רב בהחזקת הילד ובהבהרה, שהטיפול מחוייב המציאות, תוך תשבוחות רבות על כל שיתוף פעולה תוך כדי.
אף אחד לא הולך בששון ובאושר לטיפול שיניים. זה לא ממש כיף גדול, וזכותו של הילד לא לא לרצות ללכת. חובתו של ההורה לדאוג לבריאותו של הילד.
מנסיוני, כשילד מבין שאין גיבוי להשתוללות, והיא אינה באה בחשבון, הוא מפסיק (או לפחות ממתן) את התנהגותו ומאפשר טיפול. זה כמובן לא פועל בכל מקרה, אבל במרבית המקרים, כך הוא. טוב שילד מסכים לטיפול, אבל במקרה של בעית בריאות, יש לטפל גם ללא הסכמה. הרי זה לטובת הילד, גם אם אינו מצליח להבין זאת ולראות למרחוק את התועלת העתידית, לעומת אי הנעימות העכשיוית.
   טיפול שינייםעוזי 22:05 17/03/2009
קודם כל תודה רבה לך על הכל שנית אשמח מאוד אם אוכל להתייעץ איתך בטלפון.
   אין בעיהדר רוית בן מאיר 07:27 18/03/2009
02-5342024. היום מסביבות חמש, אני אוכל לענות.
   רופא מומלץ לילדיםאמא רותי 00:16 24/03/2009
יש רופא מדהים מדהים מדהים בשם צביקה רפא בגבעתיים
הוא מתמחה בטיפולים לילדים, הוא כל כך מצחיק שהבן שלי
שעבר אצלו מספר טיפולים, מוכן בכל זמן ללכת שוב,
ובין הטיפולים , שלשמחתי לא היו רבים כל כך, כשאנחנו מזכירים את שמו, הוא מיד רוצה לצחצח שיניים כי ככה צביקה אמר...הוא לא זול, אבל שווה כל שקל.
   וכזה נואש שהוא צריך פרסום אומלל?דר רוית בן מאיר 07:39 24/03/2009

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו