צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  קו אמצע בלסת התחתונה אחרי בקיעת שיניים קבועותאמא של 15:30 31/05/2007
שלום!
לבני מלאו החודש 10 שנים ובביקור השנתי אצל רופא השיניים הוא הפנה אותנו לאורתודנט כי ראה שבלסת התחתונה קו האמצע זז שמאלה 3-4 מילימטר.
רק 8 השיניים החותכות התחלפו משיני חלב, כך שנותרו עוד 12 שיניים שצריכות להתחלף.
אנחנו חורשים את אלבומי התמונות אך לא מצליחים למצוא תמונה מגיל צעיר שבה רואים בבירור את השיניים התחתונות כדי להחליט אם תזוזת קו האמצע היא דבר חדש או שזו מזכרת משיני החלב.
כמו כן עושה רושם שגם אצל בנזוגי, אבא של, יש תזוזה קלה של מ"מ או שניים באותו כיוון בלסת התחתונה.
עד כמה דחוף לפנות לאורתודנט?
אציין (בגאווה פולנית בלתי מוסתרת) שהפה שלו נקי לחלוטין מעששת ומשאר מרעין בישין.
המון תודה מראש!
   סטית קו אמצע מהווהרוית בן מאיר (תיתי) 07:10 01/06/2007
ליקוי אסטטי ניכר. (למרות שהרבה אנשים לא מבינים מה בדיוק מפריע להם במראה). אינני בטוחה שיתחילו בטיפול כבר עתה, בייחוד שאת מתארת גיל דנטאלי נמוך מן הגיל הכרונולוגי (או בעברית פשוטה: מעט שיניים התחלפו) אך כדאי לקחת לאורטודנט לבדיקה. (וגם לקביעת מגמה- האם העניין מחריף)
והגאוה על שיניים בריאות במקומה מונחת! סחתיין!!
   תודה רבה, נלך להיבדק - ושבת שלוםאמא של 07:41 01/06/2007
   אופס, שכחתי שאלונתאמא של 07:45 01/06/2007
רופא השיניים אצלו אנחנו נבדקנו אינו מצלם ברנטגן אלא במצלמה דיגיטלית על סטיק - האם זה מספק בגיל 10?
לא שדחוף לי לחשוף את הילדים לקרינה, קטנה ככל שתהיה, אני רק תוהה אם זה בסדר.
   אם לילד יש רווחים בין השיניים האחוריותרוית בן מאיר (תיתי) 10:38 01/06/2007
לעיתים (רחוקות) אין צורך בצילום רנטגן. לצילום דיגיטאלי אין ערך רפואי, מלבד מעקב אחר שינויים כמו צבע שן שמשתנה, או משהו דומה, או לתעוד. אין כל קשר בין צילום רנטגן לצילום הדיגיטאלי, והצילום הדיגיטאלי אינו מאפשר לאבחן עששת או תופעה כלשהי שאינה נראית לעין אדם.
   אני מסייגת את דברי. אולי התכוונת לרנטגן דיגיטאלי?רוית בן מאיר (תיתי) 12:04 01/06/2007
כי אז, אין בעיה.
   התכוונתי לדיגיטלי פשוט, למעקב בלבדאמא של 10:20 02/06/2007
אני מניחה שבגלל שהגענו ללא תלונות הוא לא מצא לנכון לצלם ברנטגן.
השאלה שלי היא אם צריך "לדרוש" צילום רנטגן כחלק מבדיקה שנתית, ואם כן - מאיזה גיל?
   צורך בצילום נקבע לפירוית בן מאיר (תיתי) 10:32 02/06/2007
הרווחים בין השיניים, חשד כלשהו (שינוי צבע), היגיינה אוראלית, היסטוריה רפואית. אם לילד יש כל פעם הרבה חורים, כדאי לצלם לעיתים תכופות (כל חצי שנה) כך גם כשההיגיינה האוראלית לא משהו. אם לא, סביר לצלם פעם בשנה. אם אינו מצלם, אל תדרשי. בקשי הסבר מנומק, מדוע אינו מצלם. אולי ההסבר משכנע? (ולא, "קרינה מסוכנת" אינה הסבר משכנע!)
   המון תודה על ההסבר המנומק! אשאל ואעדכןאמא של 17:50 02/06/2007

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו