צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  הצילו - טיפול שיניים לבת 3 וחציליאת 20:20 30/01/2010
שלום רווית,

ביתי בת ה-3 וחצי נדרשת לטיפול שורש+2 כתרים +2 סתימות.

לפני שנה וחצי עשינו לה כבר טיפול בהרדמה מלאה ואין צ'אנס שאני אתמודד עם זה פעם נוספת.

היינו השבוע אצל רופאה ברמה"ש. הצלחנו לבצע הבדיקה והצילומים והוחלט על הטיפול באטראקס + גז צחוק.

רק שנאמר לי שהילדה מאוד מפונקת והיא רק הירשתה שהבדיקה תיעשה עלי (שתינו היינו על הכסא), אבל שלא תאפשר זאת בטיפול. זה קריטי מבחינת הילדה!!! למעשה לא היתה בכלל אמפטית לפחד שלה.

יש ריח של ריקבון מהשן וצריך למהר. אנחנו מהרצליה, אבל אגיע לכל מקום בו אמצא "קוסמת" עם לב זהב וסבלנות, ללא הרדמה כללית.

הצילו, אני חא מפסיקה לבכות כשאני בלי הילדה (כדי לא לשדר כלום).

אנא עיצה.

תודה מראש.
   כדי שהרופא יוכל לטפל באופן סביר, ד"ר רוית בן מאיר 20:37 30/01/2010
הוא צריך לראות היטב ולהיות עם גישה סבירה לשיניים. גם כך, הפה של הילדים קטן. זה יפה מאד שהילדה החליטה באילו תנאים היא תקבל טיפול, אבל זה לא סביר ולא אפשרי. אני אגב לא מסכימה אף לבדוק ילד בצורה זו. קודם כל, כי רואים פחות טוב, ושנית, כדי שהאופציה הקלוקלת הזו לא תובא כלל בחשבון.

עצתי היא, ללכת לרופא שסומכים עליו, ועוד יותר: לסמוך על כוחה ויכולתה של הילדה לעמוד בטיפול גם אם לא יהיה בדיוק לפי דרישתה. מבלי להכיר את הילדה, אך מהכרות עם ילדים רבים אחרים, יש להם יכולת עמידה מפתיעה. הרבה יותר גדולה ממה שהוריהם מאמינים. גם אם את בוכה שלא בנוכחות הילדה, בואי נשוב יחד: על מה את בוכה? על כך שילדתך תזכה לטיפול ותשיב לפיה את הבריאות?
על כך שהילדה לא תקבל בדיוק את מה שהיא דורשת, בלי יכולת להבין את ההשלכות של דרישתה?

ילדים מאד מאד רגישים למה שמשדרים הוריהם, גם אם אינם רואים אותם בוכים. אם הילדה תרגיש שהיא בידיים טובות, וכי הרופא הוא בעל הידע והיכולת לטפל בה, גם אם לא יענה לדרישותיה, היא תעמוד בכך!

מקווה שמעתה תהנו מפה בריא.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו