צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  סיבוך אחרי טיפול שורשאמא 21:53 16/06/2011
לבת שלי בת 6 עשו טיפול שורש בשן טוחנת עליונה,שן חלב, עם כתר ממתכת כסופה. יום אחרי עלה החום, לא יודעת אם קשור, אבל מיד אחרי הטיפול טיפלנו באוגמנטין . החום ירד אחרי 3 ימים. היום שבוע וחצי אחרי הטיפול, ויום אחרי שהפסקנו את האוגמטין, הסתכלתי באזור הטיפול והחניכיים מעל הכתר מאוד אדומים ויש ממש נפיחות שנראית כמו ציסטה בחניכיים מעל הכתר וקצת רגישות באזור. זה נראה ממש כציסטה עם נוזל בפנים והחניכיים שם אדומים
מה עושים במקרה כזה? האם צריך לפתוח את הכיס הזה? האם הרופאת שיניים ילדים עושה את זה? כירורג פה ולסת? האם טיפול מקומי בטרודנט יעזור?
אודה לתשובה כי אני ממש מודאגת
   זה לא נשמע טוב.ד"ר רוית בן מאיר 22:05 16/06/2011
שתי אפשרויות. לפתוח את הכתר (אפשר בלי להסירו), לנקות מחדש טוב טוב מבפנים, למרוח משחה אנטיביוטית, לחכות לראות שיפור ורק אז לסתום שנית ולתקן את הכתר בעזרת סתימת אמלגם או לעקור את השן ולשים שומר מקום. בכל מקרה, אל תחכי. שהמקום לא יתנפח עוד.
   אמא 22:10 16/06/2011
תודה על התשובה המהירה
איך אפשר לפתוח את הכתר בלי להסירו , והאם צריך לחכות כמה ימים עם הטיפול שורש פתוח? אם את יכולה להסביר לי כי אני ממש מודאגת
והאם כדאי להמשיך את האוגמנטין? כי אנחנו לא נוכל להגיע אליה לפחות עד יום א.. האם לשטוף בינתיים בטרודנט?
ולמה זה לא נשמע טוב? זה אומר שיש זיהום בשורש השן שטופלה ? או רק בחניכיים?
תודה מראש
   זה לא נשמע טוב, כיד"ר רוית בן מאיר 22:25 16/06/2011
לא נראה שחל ריפוי. אני מסייגת את דברי, כי מאד קשה לזרוק אבחנה בלי לראות. איך פותחים כתר? בעזרת מקדח! ולא רצוי להסתובב עם שםן פתוחה, כי נכנס מזון ורוק. שמים סתימה זמנית.

לפי התאור שלך, זה נשמע בשן ובשל כך גם בחניכיים. זו קצת בעיה להתחיל עכשיו שוב אוגמנטין. לדעתי, את צריכה להרים טלפון מחר לרופאה המטפלת. שטיפות תרודנט לא נראה שיועילו, אם אבחנתי נכונה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו