צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואת שיניים לילדים
מנהל/ת הפורום: דר' רוית בן מאיר
  טיפול שורש בהרדמה לילדה בת שנתים.עידית 12:53 25/11/2007
שלום,
לבתי בת השנתים גילו שני חורים בשנים, את הטיפול צריך לבצע בהרדמה מלאה....
אני מאוד לחוצה מהענין, ויודעת שאין יותר מדי מה לעשות כי את הבדיקה בקושי הצלחנו לעבור.
אנחנו הולכים לעשות את זה באסותא חיפה, דרך מכבי.
שאלתי היא האם יש דרך אחרת מלבד הרדמה?האם דבר כזה הוא גנטי?לסבתא שלה ולדודה היו בעיות שינים מגיל מאוד צעיר.
והאם יש דרך למנוע זאת? כמובן שאנחנו מצחצחים.
ועוד שאלה האם דרך מכבי זה בסדר?
תודה,עידית
   אינני יודעת מה הסיבה לטיפול השורש. האם מדובר בעששת הבקבוק?תיתי רופאת שיניים 15:33 25/11/2007
האם הילדה ינקה או שתתה מבקבוק מתוך שינה? לגבי מכבי- תלוי ברופא. אישית, אני מעדיפה בתי חולים ציבוריים על פני הפרטיים, אפילו שיעלה לך יותר, כי לא יהיה דרך מכבי. לא בשל טיפול השיניים, כי אם בשל ההרדמה. לגבי אפשרות טיפול אחרת, באיזו שן מדובר? תני לי קצת יותר פרטים ואנסה לכוון אותך.
   טיפול שורש בהרדמה לילדה בת שנתיםעידית 08:47 26/11/2007
שלום,
אכן הילדה ינקה ושתתה ועדין שותה מים מתוך שינה.
מדובר בשתי השינים הטוחנות למטה.הרופאת שינים אמרה לנו שחור אחד מאוד עמוק ומצריך טיפול שורש, השני מאוד קטן.
אני אכן מוטרדת בשל ההרדמה,מהי עששת הבקבוק?
אשמח לקבל את חוות דעתך. הבקבוק?
תודה.
   אני אסביר מהי עששת הבקבוקתיתי רופאת שיניים 14:26 26/11/2007
עששת הבקבוק נוצרת בשל שינה עם חלב, דיסה, או כל נוזל שאינו מים בתוך הפה. הרבה פעמים, עששת זו נוצרת כתוצאה ממתן בקבוק בתוך מין מוצץ או ארוחה מתוך שינה לילד. עששת כזו יכולה להוצר גם בהנקה, אם כי פחות (כשזה קורה, זה 100% קורה!) הלשון מחפה על השיניים התחתונות ומגינה עליהן, ולכן במרבית המקרים, עששת הבקבוק תהיה רק בלסת עליונה. לא נראה לי שביתך סובלת מעששת הבקבוק. עששת בשיניים אחרות יכולה לנבוע מדיאטה עשירה בסוכרים, או חומצית (תה צמחים למשל), חוסר צחצוח, מבנה השן (חריצים עמוקים במיוחד) ואפילו ממצב שיני המטפלים בילד. אם יש בפיהם חיידקים יוצרי עששת מרובים, הם עלולים להדביק את הילד.
לגבי אפשרויות טיפול ללא הרדמה כללית: אולי מתאים טיפול בטישטוש תרופתי ואפשר גם לנסות היפנוזה. יכול להיות שיצליח. לא ניתן לדעת בלי לראות את הילדונת.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו