צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  אני בחודש שמיני ורוצה להתפטר על מנת להתחיל עבודה חדשה עם תום חופשת הלידהמוריה 13:18 08/11/2011
השאלות שלי הן:

1. האם אני יכולה להודיע עכשיו על ההתפטרות (בעיקר כדי שהחברה תיערך בהתאם ותביא מחליפה שאוכל לחפוף כבר מעכשיו)

2. אם אתפטר חודשיים לפני תום חופשת הלידה, האם אהיה חייבת לחזור לעבודה לחפיפה של עובד/ת חדש/ה?

3. האם אהיה זכאית לדמי פיצויים? באיזה מצב עלי להוכיח שאני עוזבת את מקום העבודה היות והמקום החדש נותן לי תתנאים טובים יותר בבחינת הטיפול בתינוקת? (עבודה מהבית)

ובכלל זה, אילו מקרי קיצון / בסיס יש שעליהם כדאי לי לדעת טרם התפטרותי...?

תודה רבה!

מוריה
   עו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 11:40 28/11/2011
שלום מוריה
במקרה שאת מתפטרת ממקום עבודתך תוך 9 חודשים מיום הלידה בכדי לטפל בילדך את זכאית לפיצויי פיטורים, במידה והינך בעלת וותק של מעל שנה במקום העבודה.
חשוב להדגיש כי לצורך הזכות לקבל פיצויי פיטורים אין הכרח כי תתפטרי ממקום העבודה ותישארי בבית בכדי לטפל בתינוקך, אלא די בכך כי מצאת מקום עבודה המאפשר לך לטפל בתינוקך ביתר קלות, לדוגמא: אם מצאת מקום עבודה הקרוב יותר לביתך או שמדובר בירידה בהיקף המשרה או בשעות גמישות וכו'.

קיימת חובה ע"פ החוק לתן למעביד הודעה מוקדמת בכתב.
ההתפטרות צריכה להיעשות בכתב, חשוב לציין במפורש כי מדובר בהתפטרות לצורך טיפול בילד ולדרוש את פיצויי הפיטורים ואת כל הזכויות המגיעות לך ע"פ החוק בעקבות ניתוק יחסי עובד מעביד.
תוכלי לקרוא על כך במאמר העוסק בנושא
באתר: www.law-and-order.co.il

המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
לימור דרעי,עו"ד
נייד: 0545-845287
מייל: limordery2@gmail.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו