צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  נמצאת בחופשת לידה מאורכת וכרגע בהריון בשבוע 15 - מורן 11:49 26/02/2012
שלום שמי מורן
לאחר שנתיים של עבודה בנעמ"ת,
ילדתי ב- 18/09/2011 את ביתי הראשונה הארכתי את חופשת הלידה בעוד שלושה חודשים נוספים - ובמהלכן נכנסתי להריון שני כרגע נמצאת בשבוע 15 ואמורה לחזור לעבודה.
ברצוני לדעת האם אהיה זכאית לקבלת דמי לידה עבור ההריון השני
כאשר נותר לי כעת לעבוד עד הלידה כ-4.5 חודשים?
והאם אחזור למקום עבודה אחר עדיין יש לי זכות לקבל את דמי הלידה או שאני מחוייבת לחזור למקום העבודה שלי?
ומה לגבי להתפטר בגין גידול ילד האם כדאי עבורי?
והאם קיימת עבורי אופתיה לקבלת דמי אבטלה כאשר אני בהריון?

אשמח לתשובתך
   זכאות לדמי לידה וטיפול בילדעו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 18:38 26/02/2012
שלום מורן
דמי לידה מרביים - עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה,(להלן-היום הקובע) וששולמו בעדה דמי ביטוח לפני היום הקובע על-פי הפירוט הזה:
10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע
או 15 חודשים מתוך 22החודשים שלפני היום הקובע.

מחצית מדמי הלידה ישולמו אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.
כמו כן, קיים סימולטור לגבי זכאותך לדמי לידה באתר ביטוח לאומי וכן פרטים נוספים.
www.btl.gov.il/Simulators/Pages/simulatorLebdikatZakauutLedmeLeda.aspx

במידה ונותרו לך לעבוד 4.5 חודשים לא תיהיה זכאית לדמי לידה ואין חשיבות למקום העבודה אליו את חוזרת.
לשאלתך לעניין התפטרות / הפחתת המשרה לצורת טיפול בילד, במידה והינך מתפטרת / מפחיתה את המשרה / עובדת בקרבת מקום העובדה כך שהינך יכולה להתמסר לילדך ביתר קלות, הינך זכאית לפיצויי פיטורים אם התפטרת תוך 9 חודשים מיום שילדת ולדבריך הינך בעלת ותק מעל שנה במקום העבודה. ראוי להדגיש כי עליך לתת הודעה מוקדמת הנדרשת כחוק ולפרט בכתב את סיבת התפטרותך.
במקרה זה קיימת זכאות לדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.
על פניו זו האופציה הטובה ביותר עבורך.
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
לימור דרעי,עו"ד
נייד: 0545-845287
מייל: limordery2@gmail.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו