צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  חזרה אחרי חופשת לידהדנה 18:59 25/06/2012
שלום רב,
הארכתי את חופשת הלידה שלי עד גיל חצי שנה של בני. כשחזרתי לעבודה המשרה שלי היתה מאוישת עי משהי אחרת ואותי העבירו תפקיד בחברה (תפקיד הנחשב לשולי יותר). כשביקשתי לחזור למשרה שלי טענו כי מאחר וביקשתי לקצר את היקף המשרה לאחר החופשת לידה זה לא תואם למשרה בתפקידי הקודם ולכן העבירו אותי לתפקיד האחר, כאשר לא הורידו לי מהתנאים של התפקיד הקודם(שכר בסיס ובונוסים על פי משרה קודמת). עברו להם חודשיים של עבודה ואז פנו אלי בבקשה לחתום על הסכם עבודה חדש וזאת בהתאם לתנאים של המשרה החדשה וזה אומר בונוסים יותר נמוכים עבודה בערבי חג שלא עבדתי במסגרת התפקיד הקודם שלי ועוד. האם ההתנהלות של החברה מולי הינה חוקית שכן, בעת חזרתי לעבודה נאמר לי כי הם שומרים את הזכות לפגוע לי בשכר ולהוריד ממנו אך ככל הנראה ורוב הסיכויים שלא יעשו זאת ומאחר והאמנתי להבטחתם חזרתי ואם סיום החודשיים של ההגנה שלי הם מבקשים לשנות לי חוזה, האם ישנה עילה לתביעה כנגדם? אציין שאם חזרתי לעבודה היתה לי עילה מוצדקת לתביעה כנגדם והם ידעו זאת ולכן נהגו בי בכפפות משי והבטיחו לי הבטחות רק שאחזור ללא תביעה ואילו עכשיו הם פועלים כנגדי אחרי שהסתיימו להם החודשיים של ההגנה שלי על פי חוק.... תודה מראש
   עו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 08:16 28/06/2012
שלום דנה
לדבריך המשרה הייתה מאוישת ע"י משהי אחרת, האם בפני שביקשת לעבוד חצי משרה, הציבו משהי במקומך?ומה היה קורה אם היית רוצה לעבוד במשרה מלאה כפי שעבדת עד כה?
בנוסף עולה כי מדובר בהרעת תנאים, שהרי אף במשך חודשיים קיבלת את שכרך עם תנאים נוספים כגון בונוסים.
ולפיכך את זכאית להתפטר בדין מפוטר.
צרי עמי קשר, אשמח לסייע בפרטים נוספים.
לימור דרעי, עו"ד
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו