צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  40 שעות של בדיקותמודאגת 21:43 14/07/2012
שלום,
אני עובדת בין 7:45 ל16:30. באחד הימים יצאתי לבדיקות הריון בשעה 12:00 ולא חזרתי, סיימתי את הבדיקות ב13:30 ולא חזרתי כי לא הרגשתי טוב אחרי הבדיקות וגם לא התבקשתי ע"י המעסיק לחזור. המעסיק הוריד לי חצי יום חופש.
המשכורת שלי גלובלית. כיצד הוא היה צריך להתחשבן איתי? האם הייתי חייבת לחזור? ולכן הוא כן יכול לחייב אותי על 3 שעות? לא מצאתי הנחיה מפורטת בשום מקום בנושא.
חשוב לציין, שהמעסיק מתנכל לי ועושה הכל על מנת שאני אתפטר.
   בדיקות במהלך הריוןעוו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 10:00 15/07/2012
שלום וברכה
ע"פ חוק עבודת נשים, אישה העובדת שבוע עבודה מלא כנהוג במקום עבודתה, יותר מ-4 שעות ביום, רשאית להעדר 40 שעות במשך חודשי הריונה לצורך בדיקות אצל רופא נשים או בטיפת חלב.
יובהר כי, המעביד לא רשאי לנכות משכרך בשל היעדרות זו.
בברכה
לימור דרעי, עו"ד
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
   40 שעות של בדיקותמודאגת 21:47 15/07/2012
אני יודעת שמגיע לי 40 שעות. השאלה היא האם בגלל שלא חזרתי לעוד 3 שעות עבודה באותו היום, הייתה לו הזכות לקזז לי אותם מהמשכורת? ומה אני עושה אם הוא מתעקש להוריד לי מהמשכורת, אני יכולה לחייב אותו אך שהוא ללא תביעה בבית דין לעבודה.
   בדיקות במהלך ההריוןעוו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 11:07 17/07/2012
שלום וברכה
במידה ו-3 השעות הנוספות לא היו למטרת בדיקות המעביד רשאי לקזז שעות אלו ממשכורתך.
מכל מקום במידה ולא חשת בטוב היה עליך להמציא אישור מהרופא, אך אף במקרה זה יום המחלה הראשון הינו ללא תשלום אלא אם כן נהוג אחרת במקום עבודתך.
לימור דרעי, עו"ד
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו