צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  שאלה בנוגע לאשתיאבי 19:25 03/09/2012
שלום,
אשתי בהריון, עובדת בשירות לקוחות ב85% משרה
היא קיבלה אישור מאורתופד להפחית בשעות העבודה עקב בעיות בגב אבל שזה לא יפגע לה במשכורת כאילו שהיא תעבוד 5 שעות אבל המעביד ישלם לה על יום עבודה מלא שזה 7 שעות.. אחרי שאשתי הגישה את המסמכים למעביד ..נאמר לה שבכל מקרה בעוד שבועיים הולכים להוריד את שעות העבודה ביום ל5 שעות במקום 7 שעות לכל העובדים כך שזה יפגע באחוז המשרה.. האישור שנתן לה האורתופד לא מעניין כבר את המעביד .. הוא יגיד לה אוקיי יש לך אישור לעבוד 5 שעות הנה כל השבוע תקבלי כל יום 5 שעות.. השאלה שלי היא כזאת?... האם המעביד יכול לפגוע באחוז המשרה של אשתי בזמן ההריון??...
   פגיעה בהיקף משרהעו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 11:44 06/09/2012
שלום אבי
חל איסור על פגיעה בהיקף משרה של עובדת בהריון וניתן להפחית את המשרה באישור משרד התמ"ת.
במידה והפחתת המשרה לא נבעה מסיבות הקשרות בהריון, משרד התמ"ת לא התנגד להפחתת המשרה.
ואם הפחתת המשרה נעשית לכל העבודים כנראה שלא תהיה התנגדות.
מכל מקום יש כאן הרעה בתנאים, וזאת לגבי העובדים האחרים לגבי אשתך היות והיא דרשה לעבוד 5 שעות כנראה שזה לא יכול לגביה.
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
לימור דרעי , עו"ד
   המשך לשאלהאבי 15:29 06/09/2012
המעסיק יהיה חייב לשלם לה בעבור ה85% משרה שהיא עובדת במשך כבר 4 שנים.. גם אם יופחתו לכל העובדים השעות?? או שמותר לו להוריד לה במשרה??.. אני מצטער לא כל כך הבנתי מתשובתך
ויש לאשתי גם אישור מאורתופד להפחתת שעות.. אני פשוט רוצה להבין בבירור כי המעסיק הודיע להם בעבודה שזה אכן הרעה בתנאים ומי שירצה לעזוב יקבל את מלוא הפיצויים אבל אנחנו לא מעוניינים שאשתי תפסיק לעבוד כי היא בהריון ולא רוצים שזכותיה יפגעו..

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו