צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  הקטנת משרה אחרי לידהמיטל 12:02 01/10/2012
שלום , וראשית תודה!
לפני הלידה עבדתי במשרה מלאה שמוגדרת 9-18 אך כמו בהרבה מקומות נדרשים לעבוד בה גם מעבר לשעות הנקובות כמובן ללא תשלום על שעות נוספות.. תחת חוזה אישי שמסדיר זאת משפטית.
יצאתי לחופשת לידה של שלושה חודשים בתשלום ועוד שלושה על חשבוני.
עם חזרתי מציע המעסיק מה שהוא מגדיר משרת אם : שני ימים ארוכים - ללא הגבלת שעות ושלושה קצרים - עד 16:00
מכיון שהמסגרות לילד נותנות מענה עד שעה 16:00 בלבד ואין לי עזרה מהמשפחה, משרת האם הזו לא רלוונטית עבורי.
אם אתפטר לצורך גידול הילד עדיין אהיה זכאית לשלושה חודשי אבטלה מביטוח לאומי ולפיצויי פיטורין * ? שכן על פניו הוצע לי פיתרון ?

* ואגב פיצויי פיטורין - למיטב הבנתי מדובר בכסף שהוא שלי ועל חשבון כספי הפנסיה- לא? או שיש קופת פיטורין סודית שלא ידוע לי עליה :)

תבורכו, מיטל
   הפחתת משרה לאחר לידהעו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 07:08 18/10/2012
שלום מיטל
ראשית הנני מתנצלת על איחור בתגובתי..
ולשאלתך, 60 יום לאחר חופשת לידה מעביד לא יכול לפטור או לפגוע בהיקף משרה אלא באישור של משרד התמ"ת ומשרד התמ"ת יאשר אך ורק אם שוכנע כי הפיטורים הם ללא קשר ללידה.
בלי קשר לכך, אסור לפגוע בהיקף משרה היות ומדובר בהרעה בתנאים.
פיטורים לצורך גידול ילד אפשרים אם נעשים עד 9 חודשים מיום הלידה , עליך לתת הודעה מוקדמת ולהיות בעלת וותק של שנה בעבודה.ובמקרה זה את זכאית לפיצוים ודמי אבטלה ללא קשר שהוצע לך פתרון.
המענה אינו מהוות תחליף לייעוץ משפטי
לימור דרעי, עו"ד
limordery2@gmail.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו