צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  התפטרות כדי להיות עם התינוקתחני 20:01 27/02/2013
שלום רב עו"ד דרעי
יש לי תינוקת בת חודשיים וחופשת הלידה מתקרבת לסופה. היחסים במקום העבודה שלי היו רעועים גם לפני הלידה ואני חושבת שגם אם אחזור לעבוד שם ימיי שם ספורים.. הבוסית שלי רצתה לפטר אותי וויתרה על הרעיון רק כי הייתי בהריון (אם כי אני לא בטוחה שתרצה לפטר אותי שוב כי ההדורים יושרו פחות או יותר). בעקבות העניין, יש לי שתי שאלות.
1. במידה ומפטרים אותי,האם מבחינת הזכויות שלי יש הבדל בים פיטורים סתם לבין התפטרות לצורך טיפול בילד? או שאין הבדל בכלל? מה עדיף?

2. במידה ואני מתפטרת לצורך טיפול בתינוקת (אני עובדת במקום העבודה כבר כמעט שלוש שנים) ונשארת איתה בבית כמה חודשים, מתי כן אוכל לחזור לעבוד? כלומר, במידה ואתפטר , האם אוכל כן לחזור לעבוד במקום אחר למשל אחרי חצי שנה? האם יש הגבלה על הזמן שמותר לחזור לעבוד?
תודה רבה, חני.
   עו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 11:07 03/03/2013
חני שלום
התפטרות לצורך טיפול בילד עד 9 חודשים מהלידה , דינה כפיטורים. ולצורך כך עליך לתת הודעה מוקדמת ומכתב התפטרות ולציין את סיבת התפטרותך.
אומנם ההתפטרות האמורה דינה כפיטורים, אך משום מה ביטוח לאומי דורש תקופת המתנה של 3 חודשים לצורך מתן דמי אבטלה.
החוק לא מתייחס לתקופה בה את אמורה להישאר עם ביתך לאחר ההתפטרות ולכן חצי שנה אכן נשמע לי זמן סביר.
בהצלחה
לימור דרעי, עו"ד
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו