צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  מניעת מינוי לעובדת מדינה בחוזה אישיעובדת מדינה 02:43 18/10/2013
שלום,
אני עובדת מדינה מזה 4.7 שנים בחוזה אישי שנתי. אני בהריון והממונה הישיר מודע לכך. במהלך כל השנים הערכות העובד שלי (כיום, אחת לשנה בדצמבר)היו טובות מאוד- הן מבחינת ציונים מספריים והן מבחינת מלל מצד הממונה. מזה מספר חודשים, הממונה אינו מרוצה באופן חלקי מעבודתי המקצועית, אולם כידוע לי, לא פעל בשום צורה מול דרגים גבוהים יותר, כנגדי.
היום, חודש וחצי לפני תום החוזה האישי, המעסיק פנה לממונה שלי, ע"מ לקבל את המלצתו להעניק לי מינוי קבוע כעובדת מדינה. הממונה המליץ שלא לתת לי מינוי כעת,לטענתו: לצורך בדיקת המשך התאמתי למקצוע. וע"כ המליץ על דחיה לבחינה עתידית למתן המינוי, אם בכלל. שאלותי:
1. האם סביר שהמלצתו תתקבל ולא אקבל מינוי כעת, או בכלל, למרות ההערכות הטובות מצדו כלהשנים ולאור תקופת העסקתי?
2. האם המלצתו עלולה להביא כבר עכשיו להודעה מוקדמת, חודש לפני תום החוזה ולאחר מכן- לפיטוריי לאחר 60 יום מסוף חופשת הלידה?
אודה מאוד לתשובתך.תודה רבה!
   עו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 14:16 21/10/2013
שלום וברכה
כרגע המעביד אינו יכול לפטר אותך היות והינך בהריון. ניתן לפטר 60 יום לאחר חופשת הלידה באישור של משרד התמ"ת ורק במידה ומשרד התמ"ת שוכנע כי הפיטורים אינם בקשר להריון.
ולכן המעביד אינו יכול לתת כעת הודעה מוקדמת לפיטורים שיחולו לאחר 60 יום מתום החופשת הלידה.
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
לימור דרעי, עו"ד

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו