צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  סירוב לקבלת דמי לידה על אף שבהחלט מגיע לי..מאוכזבת מביטוח לאומי 14:53 18/03/2014
היי ושלום רב,
אני אם חד הורית, יחידנית (תרומה מבנק הזרע). ילדתי לפני כ 3 חודשים. עד לפני8 חודשים הייתי עצמאית - פרילאנס (פטור מניכוי מס) בהיותי בחודש השלישי להריוני פנו אליי למישרה ניהולית, שהתאימה לי למהלך ההריון כשכירה. כך שכל חיי הייתי עצמאית ובתחילת אוגוסט התחלתי כשכירה. ילדתי בדצמבר ומאז אני בחופשת לידה. ממש היום הייתי אמורה לחזור למשרתי כשכירה (18/3/14), אך הארכתי בעוד חודש. כשניגשתי לקבל דמי לידה בעבור - 6 חודשים כהיותי עצמאית ו4 חודשים כהיותי שכירה.. הבאתי את כל האישורים ממס הכנסה משנים קודמות וממקום העבודה הקבוע האחרון.. לפי דרישת ביטוח הלאומי מחלקת אמהות. להפתעתי ממחלקת הגביה מסרו לי שמסרבים לי לקבלת דמי הלידה מאחר ושילמתי שכר מינימום עד היותי שכירה לביטוח.. (כל חיי משלמת כל 3 חודשים (רבעון) בכרטיס האשראי שלי בקביעות ואחריות) וציינו שרשומה כלא עצמאית ולא שכירה.. הגדרה שלא ידעתי ששוות ערך ללא עובדת!! ומכאן שמופיע אצלם שאנוכי לא עובדת כבר שנים. ועוד חישבו לי כל פער החוב משנת 2010, כך שאני זו שחייבת להם לאור דרישת דמי הלידה. (בעבר הגעתי לביטוח הלאומי (2010) להסדר חוב כששהיתי בחו"ל תקופה קצרה ופקידת הביטוח במחלקת גביה רשמה אותי לתשלום נמוך מהרגיל כדי לסייע לי בהוצאות בהמשך, ומאז זה נשאר כך) לא ידעתי שאני אמורה לשנות בכלל הגדרה זו.. ואפילו אני בעצמי דרשתי טופס כשהפכתי לשכירה לשינוי מעסיק.. כדי שיעדכנו.. מה שאומר שהכל על דעת עצמי ואף אחד לא מנחה בביטוח הלאומי איך לנהוג. כנ"ל לא ידעתי לגבי כך שישנו לי שאני עובדת ולא כפי שהייתי רשומה.. לטענה זו הגיבו לי בסירוב כי הטיעון שלי "לא אובייקטיבי", והציעו לפנות לאבטחת הכנסה או לבית דין.. ניסחתי עבורם שוב מכתב, על כך שחזרתי להורים, וחד הורית וכו' בצרוף טופס הקבוע לקבלת אבטחת הכנסה, לקבלת אבטחה ל3 חודשים לסיוע, בעקבות חופשת הלידה.. וגם כאן שללו..! וסרבו! בטענה שיש ברשותי רכב. (למרות שלא מדוייק כלל שעולה על הסכום שציינו בחוקי קבלת דמי אבטחת הכנסה..! פגום ויד שלישית) לא בא לי למכור אותו ולא בא לי להחליף בעלות כדי לקבל משהו שמגיע לי! אני זקוקה להתנייד עם תינוק כי מגדלת אותו לבדייי! שילמתי כל!!! חיי לביטוח לאומי מסודר!!! ועבדתי כל חיי! מעולם לא קיבלתי אגורה מביטוח לאומי או מהמדינה! (דמי אבטלה וכאלה..)מה את מייעצת לי? אני כל כך כעוסה ומאוכזבת.. ובאמת זקוקה ל3 חודשי משכורת שחסרים לי. מדינה מאכזבת כל כך.. שלא יתפלאו אחר כך שרוצים לעזוב את המדינה ה"מושלמת" שלנו.. וסליחה אם אני פוגעת במישהו כשרושמת דעתי זו. בעברי הייתי פטריוטית, אבל לא עוד! מתי הם מתכוונים לסייע לי מהביטוח? כשאהיה זקנה בת מאה?.. ואז גם ימצאו סיבה אחרת לא לשלם לי? מצידי שיפחיתו לי מדמי הלידה שמגיעים לי, את החוב שהקריצו לי משנת 2010 ועד היום.. הוא פחות משליש הסכום המגיע לי, אם טוענים ששילמתי סכום מינימום לפי חישובי הסכומים. תודה מראש על תשובתך! וממש סליחה על האורך!!!!:) תודה! תודה! תודה!:)
   עו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 09:52 24/03/2014
שלום רב
נא צרי עמי קשר, בכדי להבין לעומק את המקרה ולנסות למצוא פתרון למקרה זה .
לימור דרעי, עו"ד
0545-845287

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו