צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  הקדמת חופשת לידהחגית 20:49 08/04/2014
שלום,
עבדתי במשך פחות משנה במשרה בשירות המדינה שהיתה לתקופה קצובה, וסיימתי שם את התקופה הקצובה בהיריון. שבועיים לאחר סיום העבודה הקודמת התחלתי לעבוד בעבודה חדשה, בה איני ניהנת מהיחס והתנאים - ולכן הייתי רוצה לבדוק אופציה של הקדמת חופשת הלידה (אני עובדת כעובדת זמנית ומחליפה עובדת שיצאה לחופשת לידה). התחלתי לעבוד בתחילת מרץ ותאריך הלידה המשוער שלי הוא קצת לפני אמצע אוגוסט. האם אני יכולה להקדים את חופשת הלידה ב-7 שבועות ללא אישור המעסיק לכך? האם הוא יהיה חייב לחתום לי על המסמכים שמאפשרים זאת? (שימת ליבך כי אם אוכל לסיים את עבודתי כ-7 שבועות לפני הלידה - יוצא שעבדתי רק 4 חודשים אצל אותו המעסיק).
האם אהיה זכאית לתשלום מלא של דמי לידה?
המון תודה!!!
   עו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 11:18 27/04/2014
שלום חגית
ראשית מתנצלת על איחור בתגובה.
הנך רשאית להקדים את חופשת הלידה ב7 שבועות טרם מועד הלידה המשוער.
זכאות לדמי לידה :
דמי לידה מרביים - עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה, וששולמו בעדה דמי ביטוח לפני היום הקובע על-פי הפירוט הזה:
10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
מחצית מדמי הלידה ישולמו ליולדת, אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.

מכל מקום מצרפת לך סימולטור לבדיקת זכאות לדמי לידה:
www.btl.gov.il/Simulators/Pages/simulatorLebdikatZakauutLedmeLeda.aspx
בהצלחה
המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
לימור דרעי ,עו"ד

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו