צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  הארכת חופשת לידהאלונה 12:19 07/07/2014
שלום רב כמה שאלות בבקשה:
אני אם חד הורית סיימתי כעת 14 שבועות חופשת לידה ולא חזרתי לעבוד, ממשיכה בחופשה ללא תשלום.

1. האם חלה עלי חובה להודיע למעסיק שאני ממשיכה עוד 12 שבועות של חופשת לידה? או שזה בסדר גם לא להודיע (לפי החוק)

אני מבינה שיש אפשרות לעובדת במשרה מלאה שעבדה ברצף כה שנים להתפטר והדבר יחשב התפטרות.

1. האם אני יכולה להתפטר כבר עכשיו או עלי לחכות כמה זמן עד שאני מתפטרת שזה יחשב פיטורים? (כלומר מרגע הלידה מתי אני יכולה להתפטר והדבר יחשב התפטרות מבחינת כל הזכויות?)
2. מה עדיף לי לבקש פיטורין או לצאת לחלת ואז לבקש פיטורים?
3. מבחינת זמן האם בזמן הארכת חופשת לידה יש איזה רצף של זכויות? שוב מהו הזמן המעודף להתפטר מהעבודה והדבר יחשב פיטורים מבחנת כל הזכויות שלי
   עו"ד לימור דרעי, מנהלת הפורום 14:58 16/07/2014
שלום אלונה
החוק לא מתייחס לעניין הודעה למעסיק על הארכת חופשת הלידה אלא על הזכאות לכך, כי ברור מאליו שעל עובדת אשר מבקשת להאריך את חופשת הלידה, עליה למסור הודעה על כך.

את זכאית להתפטר תוך 9 חודשים מיום שילדת ע"מ לטפל בבנך.

ראוי לציין כי אין בהכרח כי תתפטרי , אלא די בכך כי מצאת עבודה אחרת בהיקף משרה נמוך או העבודה בקרבת הבית בניגוד לעבודה הקודמת , במידה והינך בעלת ותק של שנה במקום העבודה, במקרה זה הפיטורים מזכים בפיצויי פיטורים.
כמו כן את נדרשת לתת הודעה מוקדמת המפרטת את סיבת התפטרותך.
במהלך חופשה ללא תשלום לא נצבר וותק לזכויות שונות.

המענה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
לימור דרעי , עו"ד

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו