צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דיני עבודה, זכויות נשים הריון ולידה
מנהל/ת הפורום: עו"ד לימור דרעי
  חשש לפיטורים בזמן טיפולי פוריותשרונה 11:54 08/06/2015
    תגובה
שלום,

בת 41 ,עובדת במקום עבודתי כ-9 שנים.
נמצאת בטיפולי הפריה חוץ גופית כשנה וחצי.
לפני כחצי שנה החלטתי לבצע הטיפולים באופן אינטנסיבי יותר וללא הפסקות מפאת גילי ולכן רק אז עדכנתי את המנהל הישיר שלי על כך שאני נמצאת בטיפולי פוריות , כך שיבין שאם אצטרך להעדר בתדירות גבוהה יותר זה למטרה הזו.
רציתי לברר ,האם מותר לו לפטר אותי?ואם לא מותר, אז למשך כמה זמן חל האיסור הזה?והאם הספירה מתחילה מהרגע שהתחלתי טיפולים(לפני שנה וחצי) או שהספירה מתחילה מהרגע שהודעתי לו (לפני חצי שנה)?

תודה רבה
שרונה
   לימור דרעי, עו"ד 10:48 16/06/2015
שלום שרונה
ראשית מאחלת לך הצלחה בתהליך..
עפ"י סעיף 9(ה) לחוק עבודת נשים חל איסור על מעסיק לפטר עובדת העוברת טיפולי הפריה חוץ גופית , לקראת ילדך הראשון או השני, בימי העדרך מעבודה לפי החוק לשם כך, או במשך תקופה של 150 ימים לאחר תום ימי ההיעדרות כאמור, אלא בהיתר מאת משרד התמ"ת, ומשרד התמ"ת יתיר פיטורים רק אם הם לא בקשר לטיפולים.
איסור הפיטורים לא יחול על מעביד, לגבי עובדת שחלפו שנתיים מהיום הראשון להיעדרותה מעבודה אצלו לשם ביצוע הטיפולים.
המענה אינו מהווה ייעוץ משפטי
לימור דרעי, עו"ד




שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו