צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום אפי-נו
מנהל/ת הפורום: רותי קרני הורוביץ
  שימוש באפי נו ללידה שניהמיכל 11:30 26/06/2011
שלום רב
בלידה הראשונה היה לי חתך גדול, כואב ומעצבן במיוחד שכלל גם תפירה כנראה חובבנית...שנתיים של אי נעימות במקום, ואחר כך נרגע.עכשיו בסוף ההריון יש שם מעין בצקת שלא היתה שם קודם...ושוב כואב...
אני חוששת מאוד מחתך נוסף לקראת הלידה השניה ושאלתי את הרופא שלי וגם פיזיוטרפיסטית רצפת אגן שבדקה אותי ושניהם אמרו שאפי נו מיותר בלידה שניה, שהסיכויים קטנים שיהיה לי עוד חתך והאפי נו אפילו יכול לגרום לי נזק ולהרחיב יותר מדי את הנרתיק (שגם ככה מאוד התרחב מאז הלידה הראשונה...)
מה כדאי לי לעשות? אני לא מוכנה בשום פנים לעוד סיוט של חתך ומצד שני לא רוצה לגרום נזק נוסף...

חוץ מזה- האם כדאי להשתמש באפי נו גם אם לוקחים אפידורל או שאין שום קשר בין השניים?

תודה רבה על התשובה
   epi-no use after episiotomy in first birth Ilana Shemesh, midwife 19:47 28/06/2011
Hi Michal,
Unfortunately your doctor and physiotherapist are misinformed. Epi-no is definately recommended for a second birth if an episiotomy was done, or if there were tears that required stitching. This is because there is scar tissue which is less flexable and doesn't stretch like regular tissue. It is well worth every cent to try to avoid needing stitches this time. Especially in your case where the stitching was perhaps not done so well and the healing was difficult. All research shows that the epi-no does not leave you "stretched out or widened" and in a few months you are back to normal. There is no connection between the epidural and using the epi-no.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו