צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום תזונה בהריון, לאחר לידה, בהנקה ותינוקות
מנהל/ת הפורום: טובה קראוזה
  בת 9.5 חודשים שלא אוהבת לאכול כלוםצאלה 15:07 29/09/2010
טובה שלום,
בתי ינקה עד גיל חצי שנה ומאז אוכלת סימילאק.
מאז ומתמיד (מהטעימה הראשונה בגיל חצי שנה) - שום מזון לא ערב לחיכה! לא פירות ולא ירקות (אפילו המתוקים שביניהם) - בשום מרקם וצורת הגשה, לא מזון מבושל על סוגיו, לא דייסה, לא עוגיות לתינוקות (מה עוד יש?). כל מה שמוגש לה נדחה בשאט נפש ופרצופי גועל... ה"מזון" המוצק היחיד שהיא אוהבת (ומאוד!) זה במבה... אם הייתי מאפשרת - היא הייתה, כנראה, אוכלת מזה בלי סוף...
כך קורה שעד היום, בגילה המופלג, היא אוכלת 99% סימילאק (ו1% מה שנכנס מהניסיונות ומההצעות שלי). אני כמובן לא מכריחה.
אציין שהיא מאוד גדולה ושמנה לגילה. אני לא דואגת מירידה במשקל. להיפך.
מה שכן מדאיג אותי:
1. היא מאוד עצבנית במהלך היום, וארוחה של 180 מ"ל סימילאק מרגיעה אותה ל- 1.5-2.5 שעות. כלומר, זה לא מספיק לה.
2. אני חוששת מחסרים תזונתיים.
3. מה עם הרגלי אכילה?

אני לא יודעת אם זה קשור לעניין, אבל מדובר בתינוקת מרדנית מטבעה ובלתי זורמת באופן כללי...
אשמח לכל עצה מבעלות ניסיון.
תודה!
צאלה.
   יקירתי, קודם כל תורידי את הבמבה מהתפריטסיגל 09:31 14/11/2010
זה דבר ראשון. זה נחמד אבל לעיתים רחוקות וזה לא יכול להחשב כ"מזון" שהיא אוכלת, שנית, תציעי כל סוג מזון, 20 פעמים. שוב ושוב. תבדקי איך את מציעה, רצוי שהאוכל יהיה מזמין מבחינה ויזואלית. תדאגי כשאת מציעה לה למשל ירקות שיהיה צבעוני, שיהיה לזה ריח טוב. תראי שגם את אוכלת ונסי לצמצם מעט את הסימילאק. אם זה כל מה שהיא אוכלת וזה זמין לה כל הזמן, אין לה שום סיבה לנסות משהו אחר.
ואל תתיאשי מנסיונות, יש מחקרים המראים שילד שהוצע לו אוכל גם אם הוא סירב לו בפעמים הראשונות, אם ההורים לא התייאשו מלהציע, בסוך הוא נכנע.
אל תלחצי או תתעקשי מולה, מהר מאוד היא תבין שזה קלף מיקוח, פשוט תציעי ותציעי ותציעי עד שיום אחד היא תקח משהו לפה.
בהצלחה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו