צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום תזונה בהריון, לאחר לידה, בהנקה ותינוקות
מנהל/ת הפורום: טובה קראוזה
  התינוקת שלי מסרבת לעבור למוצקים גילי 12:42 06/06/2011
טובה שלום,

יש לי תינוקת נפלאה בת 8 חודשים. בגיל 4 חודשים לפי ההמלצה בטיפת חלב ניסיתי לעשות מספר ניסיונות של חשיפה למזון אולם ראיתי כי היא סוגרת את הפה ולא מוכנה לכן הנחתי לזה. כעבור חודש ניסיתי מספר ימים שוב אך ראיתי כי באופן ברור היא בוחרת לא לפתוח את הפה (חשוב לציין שניסתי בזמנים שהם נוחים לה מבחינת זה שהיא רעבה אבל לא מורעבת, האווירה היתה נעימה), כבר אז התחלתי להרגיש שמדובר במשהו שהוא יותר רגשי- התנהגותי, הנחתי לזה כדי לא לייצר לחץ ומתוך הבנה שהיא עדיין לא מוכנה. אבל.... גם היום כשהיא בת 8 חודשים (ועדיין רק יונק למעט מצבים מועטים בהם אני לא נמצאת והיא לוקחת בשמחה בקבוק) היא לא מוכנה שיאכילו אותה בכפית. מתוך התבוננות בהתנהגות שלה להבנתי היא רוצה להאכיל את עצמה- אם מגישים לה תפוח אדמה שלם או לחם או פרי היא רוצה לאכול ומנסה בעצמה (לרוב היא מתוסכלת כי זה נופל לה מהר מהיד, היא עדיין לא יושבת), גם אם אני נותנת לה עם האצבע שלי, היא רוצה בעצמה להכניס את האצבע שלי לפה שלה ולא שאני אעשה את זה, בקיצור יש לי תינוקת חזקה, אסרטיבית שיודעת מה היא רוצה וכמובן שיש בזה אספקטים נפלאים, אך ברמת התזונה כרגע זה מתסכל מאד מאד. אני מנסה כמובן שזה לא ישפיע על הקשר, ולעשות את הניסיונות מחויכים ונעימים, אבל בפנים זה בכלל לא קל ובטח גם היא מרגישה את זה. אוף, אני לא מצליחה להפסיק לכתוב- ניסיתי כמובן שאחרים יאכילו אותה- אבל זה אותו תסריט.
אשמח לעצות ורעיונות
תודה רבה רבה
גילי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו