צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום אובדן הריון
מנהל/ת הפורום: עו"ס סיגל מלכה, גילי אבישי
  הפסקת הריון בשבוע 23+דורית 23:38 27/05/2009
שלום,

הייתי מעוניינת לברר אם מישהו מכיר רופא מומחה ומומלץ לבצע הפסקת הריון בשבוע מתקדם 23+ עקב ממצאים של טריזומיה 18 במי שפיר

כמו כן אשמח לקבל פרטים לגבי מהות התהליך, צורך באשפוז ומנוחה לאחר התהליך, השלכות בהמשך של כניסה להריון וכל פרט אחר שיכול לעזור

תודה!
   שלום דוריתגילי אבישי 15:20 28/05/2009
אם תגדירי אזור בארץ אוכל לתת שמות מומלצים.
לגבי ההליך עצמו.
את אמורה לעבור ועדה להפסקת הריון,נורא ככל שזה במצב האמור,אף כי במצבך המלצת הרופא תספיק וההליך יהיה מהיר ופורמלי בלבד.
את אמורה לעבור פרוצדורה של המתת העובר מפני שבשבוע כזה לא רוצים שיקרה מצב שהעובר יוולד חי ויזדקק לאמצעי החיאה וכו',שנובעים מהחוק המחייב לכך בשבוע כזה והלאה.

התהליך - מדובר בדיקור כמו במי שפיר בו מזריקים ללב העובר תמיסת מלח.

אני מצטערת כל כך על התאור ,מישהו צריך להסביר ואני עושה זאת בלב כבד.
אחרי כן תעברי השראת לידה. בשבוע כזה אי אפשר לצפות מה יהיה משך הלידה.אני ממליצה לאפשר לעצמך לבחור תוך כדי שימוש במשככי כאב.

עד שבוע 24 ניתן לעבור גרידה במקום לידה. למשל באסף הרופא .

האשפוז אחר כך כמו אחרי לידה רגילה. את יכולה לבקש להשתחרר מוקדם יותר.חשוב לבקש כדורי דוסטינקס להפסקת ייצור חלב!
אם בכל זאת יש תחושת מלאות כשלושה ימים אחרי התהליך יש לשים קומפרסים קפואים למשך זמן ארוך ככל הניתן ובין לבין רטיות עלי כרוב בתוך החזיה ללא מגע עם הפטמות. אסור לקשור ולהפעיל לחץ על השדיים בכל מקרה! זה עלול לגרום דלקת.

למרות הנטיה לראות אשה ללא תינוק כאילו לא עברו עליה הריון ולידה הרי שזו אחיזת עיניים. גם ברמה הפיזית.
נכון יהיה לקחת זמן החלמה גופנית .

לא אמורה להיות השפעה על כניסה להריון עתידי. שלושה חודשים לפחות כדאי להמתין על אף שיש נשים/זוגות שאצלם הצורך להרות מהר שוב,עולה חזק.
מפאת הנסיבות נדמה לי שיהיה נכון יותר לדבר אחרי.אני משתדלת לתת עצות פרקטיות ללא התיחסות לפן הרגשי. זה ,צפוי מבחינת תהליך אבל ,אך אישי מאד ונצבע בצבעים האישיים של כל מי שחווה אותו.

באופן כללי כדאי שיהיה מי שיעזור במידת האפשר בנקיון,קניות,בישול,כביסה...כדאי מאד שמישהו ידאג שתאכלי,אפילו מעט בכל פעם.
הימים שעומדים בפניכם אינם פשוטים.יש להם מורדות תלולים ועליות קטנות.
תמיכה בכל הרמות חשובה. גם המודעות הזוגית עשויה לתמוך בשניכם,כל אחד בנתיבו. חשוב לדעת שגם הגברים עוברים משבר במצב כזה.
אשמח להיות לכם אוזן,כתף או כל דבר שאוכל.
לבי איתכם
גילי
   דורית 12:31 30/05/2009
הי גילי,
תודה על המענה בנושא
אנו מופנים לועדה בבית חולים מאיר - האם בכלל ניתן לבחור את הרופא?
האם ניתן לעבור ועדה בבי"ח אחד ולבצע את התהליך בבי"ח אחר?
כמה זמן אחרי התהליך מומלץ לנוח לפני חזרה לעבודה? האם נחשב ימי מחלה או אחרת?
תודה מראש
דורית
   התגובה הקודמת מכילה שאלות נוספות - אודה לתגובה בנושאדורית 12:35 30/05/2009
   גילי אבישי 14:17 30/05/2009
אנו מופנים לועדה בבית חולים מאיר - האם בכלל ניתן לבחור את הרופא?- לפני שאתם מגיעים לועדה הביאי איתך מכתב מהרופא המטפל.

האם ניתן לעבור ועדה בבי"ח אחד ולבצע את התהליך בבי"ח אחר?
כן,השאלה מדוע,מי הפנה אתכם למאיר? אם הרופא שלך עובד בבית חולים אחר הוא יוכל לסייע בכך.על מנת לבצע הפסקת הריון יש לפנות אל אחת הועדות הרפואיות להן הוענקה הסמכות לאשר הפסקת הריון. הפניה יכולה להיות אל כל ועדה בארץ.
מכיון שהתהליך במקרה שלכם מורכב ראוי וחשוב לעבור אותו במקום שמרגישים בטוחים.

כמה זמן אחרי התהליך מומלץ לנוח לפני חזרה לעבודה? זה מאד תלוי בך. באופן כללי ההחלמה הפיזית לא אמורה להיות ארוכה.אבל השילוב של פיזי ונפשי כאן הוא משמעותי.

האם נחשב ימי מחלה או אחרת?
אשה עובדת שעברה הפסקת הריון זכאית להיעדרות של שבוע עד ששה שבועות לאחר התהליך, לפי אישור רופא. זה לגבי חופשת מחלה בתשלום.
אם ההליך לא יקרה אחרי השבוע ה-26 לא תהיי זכאית למה שקרוי חופשת לידה ושאר הטבות הביטוח הלאומי.

מקווה שעניתי על הכל
גילי
   לא בטוחה שעניתי עלגילי אבישי 14:27 30/05/2009
שאלתך הראשונה במלואה-
אנו מופנים לועדה בבית חולים מאיר - האם בכלל ניתן לבחור את הרופא?
אם הכוונה לרופא הוועדה ,אין בכך צורך.
אם מדובר בביצוע הפרוצדורה אזי יש באפשרותכם לבחור אך זה יהיה פרטי,כלומר בתשלום.
   רופאים מומלציםדורית 01:06 31/05/2009
הי גילי
האם יש לך המלצות לרופאים לביצוע התהליך בבית חולים מאיר?
האם יש רופאים מומלצים בכל בית חולים אחר?
כיצד מבצעים את התהליך באופן פרטי? אמרו לנו שלא ניתן...
תודה
   כמה תוספות שהשמטתיגילי אבישי 01:35 31/05/2009
לעיתים, לאחר לידה מוקדמת מסימים את התהליך בגרידה בחדר ניתוח מכיוון שהשליה, אינה יוצאת בשלמותה.

ההחלטה אם להפרד או איך להפרד מהתינוק שנולד היא רק שלכם. תחשבו על זה ותשאירו לעצמכם פתח לשנות בזמן אמת את דעתכם. אפשר לצלם את התינוק/ת ולתת את התמונות למישהו קרוב למקרה שתחליטו שאתם בכל זאת רוצים להסתכל,מותר לגמרי שאחד מכם ירצה להיפרד ואילו השני לא. זה לגמרי לגיטימי.

לגבי רופאים- לא הבנתי. אמרו לכם שאין אפשרות שרופא לפי בחירתכם יעשה את הפרוצדורה של הלידה? של ההזרקה? או של הוועדה? כי לגבי הוועדה זה נכון אבל לגבי הלידה עצמה אין מניעה.
מיהו הרופא שלכם? אולי הוא אינו מעונין ללוות לידה כזו ומשום כך? מעבר לכך מספיק שרופא אישי מלווה, מרים טלפון תוך כדי,מגיע "לבקר" ...
אברר לכם מחר לגבי מאיר.
בכל מקרה הועדה נקראת ועדת על בגלל השבוע והחלטתה תקפה בכל חדר לידה בארץ,לא חשוב היכן נערכה.
   אם תהיי ברורהגילי אבישי 02:01 31/05/2009
באשר לחלק אליו את מבקשת ליווי פרטי-יהיה קל יותר.
מהיכן המידע שקיבלת? מה אומר רופאך האישי? האם יש לך כזה?

אני יכולה להמליץ לך על פרופסור גבריאל אלסנר להתיעצות, המלצות ואם יהיה צורך תמיכה לאורך התהליך. הוא עובד נכון להיום במעיני הישועה.את יכולה להגיד שאני הפניתי.03-5222932

www.gocenter.co.il/cv_elsner.shtml

אם תרצו אפשרויות נוספות פנו אלי למייל הפרטי abishay@
nervision.
net.
il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו