צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ טרטולוגי
מנהל/ת הפורום: פרופ' אשר אור-נוי
  וולבוטרין + סרוקוואל + הריוןימית 09:52 17/04/2017
שלום,
אני בת 29, מאובחנת בדיכאון וחרדה (חלק מהרופאים שטיפלו בי טוענים לבי-פולאר, אני לא מסכימה עם זה בהכרח, אבל זה לא משנה) .

לוקחת כיום וולבוטרין 150 מ"ג, וסרוקוואל 100 מ"ג.
אני ובן זוגי רוצים להיכנס להריון והייתי רוצה לדעת אם יש לך נסיון עם מטופלות שנכנסו להריון עם השילוב הזה, ומה דעתך עליו?

לאחר התייעצות עם המרכז הטרטולוגי בירושלים קיבלתי תשובה ששתי התרופות הללו נמצאו כ-לא מעלות סיכון למומים בעובר {למעשה נמצא שכן, אך לאחר "נירמול\ תיקנון" הממצאים החוקרים הגיעו למסקנה שהעלייה בשיעור המומים היתה כתוצאה מגורמי סיכון אחרים (גיל, השמנה וכו) שהיו משותפים לנבדקות, ולא מהשימוש בתרופות – קראתי את המחקרים}. החוקרת מהמרכז הטרטולוגי אמרה לי שאין הרבה מידע בספרות על התרופות הללו, והשימוש בהן בעולם ובעיקר בארץ הפך נפוץ בשנים האחרונות בלבד - בהשוואלה לתרופות פסיכיאטריות אחרות.
בהשוואה לתרופות וותיקות יותר (שנבדקו על עשרות אלפי נבדקות), הוולבוטרין נבדק על 2000 נבדקות עד כה, והסרוקוואל על 4000 נבדקות, לפי הספרות המדעית והמחקרים העדכניים האחרונים, והממצאים הללו הם בני שנה בלבד (2016). החוקרת איתה דיברתי אמרה לי שאם הייתי מתקשרה לפני שנה, היא היתה אומרת לי שאין מספיק אינפורמציה כדי לתת תשובה.

ולכן עולה בי תהיה על התוקף והמהימנות של הממצאים, והייתי רוצה לשמוע קצת "מהשטח".

תודה רבה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו