צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום בישול ומתכונים
מנהל/ת הפורום: טלי שטרנליכט
  רעיונות לכריכים לגן...ריבי 06:59 23/07/2007
שלום לכולם, פעם ראשונה אצלכם, שמחה לגלות מקום חדש..ביתי נונה בת כמעט 4 ומעבר לארוחת הבוקר שאני משתדלת שהיא תהיה מגוונת בכל בוקר ,יש לי בעיה ברעיון להכנת הכריכים לגן{ נמאס מגבינה צהובה,או נקניק וחשוב לציין שהיא מקבלת גם פרי} ועכשיו בחודשי הקיץ האפשרויות דלילות עקב החום..אשמח לרעיונות חדשים
   אצלנולי 15:44 27/07/2007
חמאת בוטנים
אבוקדו
טחינה וירקות
חתיכות שניצל דקות וקטשופ (במקרה שלנו השניצל היה נאכל והלחם נזרק לפח...)
גבינה מוצרלה
חביתה
   הי ריביעופרי 11:27 28/07/2007
השאלה היא מה היא אוהבת לאכול...
בנוסף לרעיונות שנתנו לך (ואני ממתנגדי חמאת הבוטנים) אפשר להכין ממרחים יצירתיים. למשל:

ממרח טונה. ללא מיונז.
ממרח בטעם כבד. על בסיס ביצה קשה ואגוזים או אפונה, או חצילים.

סלט ביצים בטעם כבד:
4 ביצים קשות, הרבה בצל פרוס מטוגן, 1/2 כוס אגוזי פקאן.
ההכנה: במעבד מזון טוחנים את הפקאן. מוסיפים ביצים ובצל, מלח ופלפל שחור לפי הטעם. מעבדים עד ליצירת ממרח.

סלטי חצילים: חצילים בטעם כבד, חצילים קלויים (מומלץ עם גבינת פטה) ועוד.

ממרח טונה של טל - מומלץ בחום!
קופסת טונה בשמן (לסחוט את השמן), 3-4 עגבניות מיובשות, שן שום, פטרוזיליה, חופן אגוזי מלך, לימון, מלח ופלפל. ההכנה: לטחון הכל ולמרוח על לחם... מעדן.

אם תוכלי לשתף מה היא אוהבת או שונאת, אולי אצליח לעלות עוד רעיונות.
   עופרי - מדוע את נגד חמאת בוטנים?לי 14:28 28/07/2007
ממניעי אלרגיה? קלוריות?
אנחנו לא אוכלים הרבה אבל יוצא איזה סנדוויץ' פעם בשבוע.
אבל בכלל אנחנו משתמשים לפעמים בחמאת בוטנים כבסיס לעוף בסגנון אינדונזי, רוטב לשעועית ירוקה ואורז וכו'.
   חמאת בוטניםעופרי 16:48 29/07/2007
הי לי,
מה זה מתנגדת? אולי זו מילה קצת חריפה...
מודה שאני בקלות מתמכרת לדבר הזה. יכולה לשבת עם צנצנת וכפית ולהרגיש מינמיום פו הדוב.
אבל זה לא בריא בגלל השומן, בגלל כמות הליחה שזה מייצר וכמובן בגלל האלרגנים, במיוחד אצל ילדים קטנים.

כמו כל דבר, אני בעד המינון המאוזן. כמו שכתבת, פרוסה פעם בשבוע או קצת חמאת בוטנים בתבשילים, הרי זה משובח.

לא הייתי צריכה לצאת בהכללות, וכמובן שכל אחד ארון לעצמו.

בהריון, במקום פרוסה עם חמאת בוטנים בבוקר (מוקדם מוקדם בבוקר) הכנתי לעצמי עירבוב של טחינה גולמית וסילאן. יותר בריא (עבורי), יותר מזין, פחות אלרגני.

רק בריאות!
   דווקא טחינה אלרגני באותה מידה כמו חמאת בוטנים אם לא יותר...לי 11:06 31/07/2007
הגדולה שלי היתה אלרגית לחלב וטחינה דרך החלב שלי. כשהיינו אצל רופא מומחה לאלרגיות ותזונה אצל קטנטנים הוא הסביר לנו שבישראל אחוז האלרגים לטחינה הוא מאד גבוה בעוד אחוז האלרגיות לבוטנים הוא מאד קטן ביחס לארה"ב ואנגליה וזאת למרות שמתחילים לתת כאן במבה בגיל מאד צעיר בעוד ששם מקפידים שלא ייגעו במוצרי בוטנים עד גיל 3 (והוא הוסיף שאולי דווקא בגלל זה).
טובה אמרה לפני כמה זמן שבחמאת בוטנים של סקיפי יש כמות שומן טראנס נמוך מאד.
וברור שלא מדובר במוצר בריאות אבל זה לא נורא מזיק לדעתי ככה סקיפי עם קצת דבש או מולסה או ריבה זה מה-זה טעים...

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו