צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום טיפול זוגי
מנהל/ת הפורום: תמר ארצי ויינברג Msw
  בעיות בנישואין דילמות פרידהדינה 12:12 30/07/2010
היי,
אני ובעלי נשואים 5 שנים,שנינו בני 32, מכירים 8 שנים. יש לנו שני בנים מהממים בני שנה וחצי ו3 וחצי. שנינו אקדמאים ומחזיקים במשרות טובות. יש לנו בית חדש פרטי שסיימנו לבנות לא מזמן במו ידינו. אנחנו לא מסתדרים (מאז ומעולם). רבים הרבה. מתפייסים מעט. הוא חושב שאני לא בסדר (שאני מגיבה בהיסטריה, נודניקית, לא רגועה) אני חושבת שהוא (לא אכפתי, לא מתחשב). הוא מסרב לייעוץ זוגי, מסרב לטיפול אישי הוא לא מאמין שהוא יכול להשתנות, לא רוצה להשתנות. שנינו אוהבים את הילדים מאוד, אני אוהבת אותו, הוא אוהב אותי פחות (לדבריו). לאחרונה, לראשונה מזה הרבה זמן דיברנו על אופציה של פרידה או גירושין. לשנינו קשה מאוד אפילו לחשוב על זה אבל די ברור לנו שמערכת היחסים שלנו לא טובה ולא תשתפר אם דברים ימשיכו ככה. כששאלתי אותו במפורש אם הוא רוצה להפרד או להתגרש הוא אמר שהוא לא יודע ושהוא רק רוצה שקט. אני לא יודעת מה לעשות, אני חושבת על גירושין ויש לי בחילה אני חושבת על להמשיך לחיות כך ויש לי בחילה. מה האפשרויות שלי? בבקשה תודה
   למה לוותר?תמר ארצי וינברג מנהלת הפורום 23:23 31/07/2010
שלום דינה. נראה כי אתם זוג אמביציוזי מוכשר ונמרץ שהשיג המון בתקופה קצרה (גם תארים אקדמים ומשרות טובות, גם ילדים וגם בית שבניתם במו ידיכם). לעומסים כאלה יש מחיר. וגם אם לכאורה אף פעם לא הסתדרתם הרי שבחרתם לחיות יחד ולהתחתן - כנראה כי חשבתם שטוב לכם וזה אפשרי. אבל עכשיו אתם שחוקים, ולא נשארו כוחות.יחד עם זאת עדיין נשארה אהבה שזה די מפתיע ומדהים. אני מבינה שבעלך לא מרגיש שהוא יכול להשתנות אבל טיפול זוגי טוב יוכל לעזור לשניכם לשנות את היחסים ולעשות פעילות משותפת לשינוי המצב.אין ספק ששניכם סובלים, אך גירושין לא יבטלו את הסבל. זהו תהליך ארוך, יקר וכואב שפעמים רבות הורס כל חלקה טובה וללא ספק פוגע בילדים.
הנדריקס - מטפל זוגי שהוציא מספר ספרים ("לבסוף מוצאים אהבה","לשמור על האהבה הזאת" ועוד..)מדבר על בחירת בן זוג לצורך תיקון:אני בוחרת באופן לא מודע בן זוג כזה שיחייב אותי להשתנות ולתקן את עצמי. זה קשה וכואב אך יש גם סיכוי טוב שאם אפרד, בן הזוג הבא שאבחר יהיה בדיוק מאותו סוג, מאותן סיבות...
לכן, לדעתי חשוב שתתנו צ'אנס לטיפול זוגי גם בשביל שתדעו שעשיתם הכל ולא ויתרתם בקלות. זו האפשרות שאני יכולה להמליץ לך עליה.
בהצלחה, תמר ארצי וינברג
מנהלת הפורום,
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת
   התשובה שלך מדהימה תודה אבל...דינה 08:15 01/08/2010
תודה על התשובה שלך, היא מחזקת אותי. אבל, בעלי לא מוכן לשמוע על טיפול זוגי או אישי ואם אני אריב איתו על זה שוב יהיה פיצוץ. חברה אמרה לי שמספיק שאני אלך לבד בינתיים כדי לעשות שינוי גדול ושאם אני אשתנה יש סיכוי גבוה שהוא ישתה בעקבותיי. מה את חושבת על זה והאם שמעת על טיפול בשיטת NLP ומה את חושבת עליו? תודה
   טיפול פרטניתמר ארצי וינברג מנהלת הפורום 09:05 02/08/2010
שלום דינה.
א. אני חושבת שהרעיון ללכת לטיפול משלך הוא סוג של פתרון שיכול אולי כרגע באמת לעזור, בתקוה שאולי בהמשך תוכלי אכן לצרף את בעלך, או אולי לא יהיה כבר צורך. לפעמים אחד מבני הזוג עושה שינוי וזה משפיע על הזוגיות -בכלל לשינויים במשפחה יש נטיה לעבוד בצורה ספירלית - שינוי במקום אחד משפיע על השאר.
ב. שמעתי על nlp ך אני לא מספיק מתמצאת בזה. אני חושבת שכל סוג של טיפול שיעזור לך להסתכל על עצמך מהצד ולהבין קצת מה קורה יכול להיות טוב.
תמר.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו