צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום טיפול זוגי
מנהל/ת הפורום: תמר ארצי ויינברג Msw
  עזרה בבקשה חסוי 02:28 16/08/2010
בעלי ואני נשואין זה כעשר שנים,יש לנו 4 ילדים משותפים (לבעלי עוד 2 ילדים מפרק א' ).לאחרונה (בחודשים האחרונים)בעלי אינו מתנהג כרגיל .עושה הכל בכדי לא להשאר איתי לבד ,בנסיעות משותפות אנחנו לא מסוגלים להחליף חצי משפט .חשוב לי לציין כי גם בתקופה זאת ומאז ומתמיד אנחנו מתייחסים אחד לשני בכבוד ולא מגיעים למצבים שאנחנו יודעים שמשם אין דרך חזרה
במשך כל שנות חיינו המשותפים תמכתי בו באופן מלא ,עודדתי אותו לצאת ללמוד (סיים תואר ראשון ואת התואר השני שהיה צריך לסיים לפני כשנה הפסיק באמצע .
עודדתי אותו לנסוע לחו"ל עם חברים (היו גם נסיעות משותפות אבל בגלל הילדים לא יכלו להתארך יותר מידי).
בתקוםה האחרונה הוא כל ערב הולך לחוברים,לא מצליח להרדם עד השעות המאוחרות (לפעמים גם ארבע בבוקר ),בימי שבת לא מתעורר עד שעות הצהרים ולהכנס למיטה בלי להתקלח עם הבגדים של כל היום זה עניין שבשגרה .
לאחרונה המצב הכלכלי שלנו הדרדר עוד יותר וכנראה שזה מה שהוביל אותו להחליט כי הוא רוצה הפסקה .
מה זה הפסקה ?אנחנו ילדים בתיכון ?יש כאן בית ילדים ,משפחה .מה אני אמורה לומר להם ?מאיפה להתחיל ?
אני לא יכולה לעצור את הבכי ,השעה כמעט שלוש לפנות בוקר ואני לא מסוגלת להרדם ע"פ שגם לילה קודם לןא ישנתי .מה אני עושה ???
   קודם כל לברר ולהבין מה קורה, ורק אז לפעולתמר ארצי וינברג מנהלת הפורום 10:29 16/08/2010
שלום רב.
קודם כל ברצוני להדגיש שאכן זוהי סיטואציה לא ברורה ולא נעימה ואני מבינה כמה קשה לך.
המסקנה שלך כי בעלך מבקש הפסקה עקב המצב הכלכלי אינה ברורה לי - ברגע שנפרדים המצב הכלכלי רק מחמיר....
נשמע כי בעלך נמצא באיזה סוג של דיכאון והתיפקוד שלו יורד הן מבחינה משפחתית והן תעסוקתית.
אני יודעת שיש אנשים שחושבים שהפסקה זה כמו גירושין אך נשמע שמבחינת בעלך זה עדיין לא סופי.
נראה לי כי חייב להתבצע בירור יסודי - את חייבת להבין מה קורה לו ע"מ לדעת איך להתקדם. האם הוא בדיכאון, וזקוק לעזרה עבור עצמו? האם יש מקום לטיפול זוגי? האם הקשר חשוב לו? מדוע מצבכם הכלכלי היתדרדר? האם אתם עובדים? האם יש לו מישהי? רומן?
נכון שיש כאן בית, ילדים ומשפחה, ובהחלט זו אחריות משותפת, ולא רק את אמורה לדבר איתם.
את ובעלך חייבים לשוחח, להבין מה קורה, לסכם מה עושים, ורק אז לדבר עם הילדים, אם בכלל (במידה והוא ממשיך לחיות בבית ואתם פונים לטיפול, אין צורך בנתיים לערב את הילדים).
את מוזמנת לעדכן אותי ולהמשיך להיעזר.

בהצלחה תמר ארצי וינברג
מנהלת הפורום

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו