צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום טיפול זוגי
מנהל/ת הפורום: תמר ארצי ויינברג Msw
  קרבן בעברשירה 21:01 08/11/2010
בתחילת הנישואים בעלי רצה לגור ליד הוריו במקום שהקשה עלי במציאת עבודה וקשרים חברתיים תקינים הייתי מאוד בודדה מדוכאת אך הוא בשום אופן לא התחשב ולא הסכים לעזוב את הוריו אפילו לא לעבור לעיר שבה עבד במקביל משפחתו הענפה הציקו לי התערבו לי בחיים ריכלו עלי בקיצור אלימות מילולית קשה והתעללות נפשית הוא לא עשה דבר ולמרות הכל גילה כלפיהם חיבה ובחגים כשלא רציתי ללכת להוריו הוא היה הולך לבדו ומשאיר אותי לבד מאוד נחלשתי וכבר לא יודעת איך הסכמתי להשאר ותמיד עשה דברים בלי לשאול אותי מאחורי גבי כמו לחתום ערבות הלוואות וכו השנים היפות עברו עלי בסבל ודיכוי יש לציין לזכותו שהוא עוזר הרבה בבית ועם הילדים מבחינה טכנית הוא תמיד עזר גם בתקופות הקשות הלכנו ליועץ נשואים שחזר על העבר כאבתי והבנתי את גודל הנזקים בבית בכיתי והוא כרגיל נאטם ואמר אין לי רגשות לאחר שהתחננתי לתשומת לב מרגיעה תמיד כשאני עצובה ובוכה הוא נאטם לאחר שנים של סבל הוא הסכים לעבור דירה והבנתי את כל ההחמצות בחיים והקושי וההטרדות של משפחתו והבנתי שהוא אטום לרגשותי ולא מגן ותומך לכן קשה לי לסלוח לו על העבר
מה דעתכם האם מאחד כזה מומלץ להפרד כי קשה להאמין שאדם שגרם סבל וראה הדמעות וקושי מוצדק ולא ריחם עלי בכלל ולא מנע האם כדאי להתגרש?
   שאלות קשות.תמר ארצי וינברג מנהלת הפורום 22:32 16/11/2010
שלום שירה.
את שואלת שאלות קשות ומאתגרות.
אכן נישמע שעברת תקופות ארוכות לא קלות עם בעלך ומשפחתו. כל הכבוד שהלכתם לטיפול זוגי, ואני בטוחה שגם אם את מרגישה שזה לא ממש שינה, היתה לזה השפעה.
יחד עם זאת את גם מצליחה לומר שבעלך כן עוזר עם הילדים ובבית, זאת אומרת שהוא לא רק שלילי.
נראה כי דווקא עכשיו עברתם דירה והמצב מעט יותר טוב, ואני שואלת מדוע עכשיו את שוקלת להיפרד?
וכן איך את רואה את חייכם לאחר פרידה?
האם תצליחי למצוא זוגיות אחרת? האם תסתדרו כלכלית? מה עם הילדים?
חשוב לזכור שפרידה וגירושין הם תהליך ארוך קשה ועשוי להיות גם פוגעני מאוד. כמו כן מכיוון שיש לכם ילדים - תמיד תישארו בקשר.
זה אכן עצוב שבעלך התקשה לראות את סיבלך ולגונן עליך, אני לא מכירה אותו אך קשה לי לחשוב שהוא פשוט איש רע. בד"כ יש סיבות להתנהגות כזו או אחרת.
בכל מקרה אני חושבת שאם תישארי בנישואין הללו ואם לא, חשוב שתטפלי בעצמך ותטפחי את עצמך, פתחי לעצמך עבודה שטוב לך בה, מצאי לך חברות שיתמכו בך, ואם צריך גם לכי לטיפול פסיכולוגי שיעזור לך להבין את המצב ומה באמת טוב לך.
בהצלחה תמר ארצי וינברג מנהלת הפורום.
   אי יכולת לסלוחשירה 23:32 16/11/2010
דווקא עכשו שטוב לי באזור אני חושבת בצער על התקופה הקשה שעברתי וכשהתרגלתי לסבל והוא התעקש להשאר שם למרות הכל
ועשה מה שטוב לו קשה לי לסלוח ואני לא רואה את עצמי חיה את כל חיי עם אדם שפגע בי קשות ונכון שיש סיבות להתעללות בי אדם לא יכול להשתנות כי מי שבאופיו רחמן לא היה נוהג כך
יש לציין שאני טיפוס סלחן וטוב אבל במקרה הזה פשוט אני לא יכולה לחשוב על זה להשאר כאילו שלא נעשו נזקים האם אני צודקת ולדעתי אין סיבה בעולם שמצדיקה אטימות כזאת לסבל ממושך
   תמר ארצי וינברג מנהלת הפורום 22:36 17/11/2010
שירה יקרה.
נראה כי את מאוד החלטית בכעס שלך ואי המוכנות שלך לסלוח ו/או לבדוק אפשרויות נוספות. כמובן שאין סיבה שמצדיקה התעללות. מה שאני אמרתי זה שיש לו כנראה חולשות, בעיות, רגשות קשים שאולי גרמו להתנהגות הזו ולאטימות הזו. שכמובן אינה מגיעה לך.
בכל מקרה חשוב שתעשי מה שאת מרגישה ולא מה שאחרים מצדיקים או לא, מפני שאלו החיים שלך ,את זו שסובלת וסבלה.
תמר ארצי וינברג
מנהלת הפורום.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו