צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום טיפול זוגי
מנהל/ת הפורום: תמר ארצי ויינברג Msw
  תהייה עמוקה וגם קצת ארוכה...גלילה 22:58 23/04/2011
שלום,

בעלי ואני בני 40 פלוס, נשואים מספר שנים עם פעוטה מקסימה.

לבעלי,שהוא איש מקסים בד"כ, יש נטייה לחשוב שאנשים נגדו, וכולם אשמים עד שהוכח אחרת. וגם אני כלולה.
לפיכך, כל דבר, הערה, משהו שמציק לי ואני מעלה - בשיא ההליכה על ביצים האפשרית - נעשה מבחינתו לבאסה, דכאון, הוכחה לכך שאני "לא מאמינה בו, לא מעריכה אותו" ומכאן הוא בד"כ גולש להתקפה על האישיות שלי, ולכך שאני "רוצה לשלוט בו" "אישה כועסת", "ביקורתית" ומשם ממשיך ומרחיק לתיאורי אישיות שאין בינם לבין המציאות דבר.
ובחיי שאני לא כזאת! נהגתי להיות הכי רגועה ו"קולית" ונינוחה בעולם.

הקיצוניות שהוא מגיע אליה מכל דבר קטן מתישה אותי. וזה מגיע למריבות קשות, כי אני נורא נעלבת ממה שהוא חושב עליי, מכך שבעצם הוא לא מכיר אותי.

וכך ניהול פשוט של משק בית וגידול ילדה, נעשה למשימה דיפלומטית סבוכה, שבדרך כלל כושלת.
בחיים לא רבתי כך עם אף אחד.

אני מאבדת את עצמי ונעשית לאדם שהוא חושב שאני.
אני כבר לא מתנהגת בטבעיות אתו ולא חופשיה אתו לחלוטין בלהיות מי שאני, מרוב שאני כל הזמן זהירה, וממילא הזהירות הזו לא עוזרת.

לעתים רבות גם אם לא חשבתי ולא אמרתי דבר, אני יכולה להיות מהורהרת בענייני הוא מתחיל עם "למה את מבואסת? למה את עצבנית?" כשאני לא! לפעמים זה ממש בא משום מקום, והוא בטוח שאני עצבנית עליו ולכי תוכיחי שבכלל לא היה דבר.
וכשהוא ממשיך לדוש בעניין, אני באמת נעשית עצבנית ואז "את רואה שאת עצבנית?"

אני מתחילה לאבד את חדוות החיים ונעשית אפרורית ומבואסת - ואני כל כך לא כזאת מטבעי! עצוב לי על כך. אני מחפשת את האישה השמחה והיוצרת והמעודדת והמצחיקה והצוחקת והנותנת לסביבה שהייתי.
מפחיד לחשוב שאני מרשה לעצמי להשתנות כ"כ לרעה בניגוד לרצוני...

בימים כתיקונם הכול שמח, אבל אני לא יודעת מה רוחש מתחת לפני השטח ואילו אמירות יצופו בפעם הבאה שאבקש ממנו שינקה אחריו, או אומר דבר שיתפרש כביקורת.
אז תמיד מתלווה חשש שתתפרץ מריבה שתוביל לעוד מספר ימי באסה וקדרות ושפלות רוח, שגם משפיעות על הילדונת המתוקה שלנו (הוא גם מערב אותה!)

מצבנו הכלכלי בכי רע. כשאני עובדת יותר, הוא נכנס לדיכאון כי אני לא מספיק אתו, או כי הוא צריך לשמור יותר על בתנו. מאידך, אם אני מעלה בעדינות את הרעיון שיחפש עוד עבודות (הוא עובד מעט), הוא נכנס לדיכאון שאני לא מעריכה את מה שהוא עושה ושאתן לו זמן (כבר הרבה זמן)...
ו-90 אחוז מהדברים שמטרידים אותי, אני בכלל לא אומרת.

ואצלו, כל דבר זה סוף העולם.
מבחינתי, רק סוף העולם הוא סוף העולם.
ואין בי עוד כוחות לנסות לעודד אותו כשהוא מתבאס, לפעמים על שטויות, כי הוא פונה נגדי.

לפעמים אני אוהבת אותו, אבל לפעמים לא וזה מעציב אותי,
כי אני כן אוהבת את מי שהתאהבתי בו. והוא קצת התפוגג לי...
אציין שהוא לוקח כדורים נגד חרדות/דכאון.
ושאני לקיתי במחלה כרונית לפני מספר שנים.

אני לא מרגישה שיש לצדי פרטנר אמיתי וחבר, שיהיה איתי באש ובמים.
אני מתנצלת על המכתב הארוך, מעולם לא העליתי שאלות כה אישיות בשום פורום ואולי כל זה מופשט מדי.
אולי זה לא נשמע כ"כ נורא, אבל אני מרגישה כמו צל של עצמי.

אולי אנחנו צריכים טיפול.
אשמח לקרוא עצות.
תודה רבה על ההאזנה...
וחג שמח לכולם!
   דיכאון וטיפולתמר ארצי וינברג 21:28 25/04/2011
לגלילה שלום רב.
קודם כל אין צורך להתנצל, וטוב שכתבת. כך אפשר להבין יותר ולהתיחס לדברייך.
ע"פ מה שאת כותבת ברור שבעלך בדיכאון (לדבריך גם מקבל עזרה תרופתית) סובל מחרדה וקצת פרנואידי.
נראה שהטיפול שמקבל אינו מספיק, אולי הוא צריך שינוי תרופתי ואולי גם טיפול פסיכולוגי.
מצוקתך קשה ביותר וברורה. זה אינו האיש לו נישאת, ובו התאהבת, וקשה מאוד לחיות בתנאים כאלה. גם אין ספק שבתכם הקטנה חשה במצב וסובלת ממנו.
לצערי במצב הנוכחי לא נראה כי טיפול זוגי הוא הפתרון, אלה, נראה כי בעלך זקוק קודם כל לטיפול משלו.בשלב זה בו הוא כ"כ פרנואידי, וחווה כל משפט כהתקפה, טיפול זוגי יהיה קשה מדי והוא לא יעמוד בו. יתכן כי לאחר שמצבו ישתפר מעט תוכלו לפנות לטיפול זוגי ויתכן לעומת זאת כי כלל לא תזדקקו לטיפול כזה. אני ממליצה לפנות לרופא המטפל - ולשוחח איתו. יתכן שיוכל להשפיע על בעלך ולהפנותו לטיפול פרטני.
יחד עם זאת נראה כי גם לך כדאי לפנות לטיפול אישי עבור עצמך ע"מ להבין יותר מה קורה ולקבל עזרה בהתמודדות עם המצב.
בברכה
תמר ארצי וינברג
מנהלת הפורום
   עזרה ותמיכה עבורך - מרכז יעוץ למשפחות מתמודדיםלא משנה 20:45 27/04/2011
או בקיצור - מיל"ם זאת תוכנית תמיכה אישית וקבוצתית לבני משפחה של מתמודדים עם מחלה נפשית או של אנשים שחושבים שלמישהו מהמשפחה יש בעיה נפשית ולא יודעים למי לפנות ואיך לעזור לאותם בני משפחה.

השירות כולו ללא תשלום ואין חובה להציג פרטים מזהים ואפילו לא הזדהות בשמך. אפשר לקבל מס' פגישות ראשונות אישיות לקבלת מידע ראשוני ותמיכה (על זכויות, על המחלה)
יש אפשרות להצטרף לקבוצת תמיכה של נשים שבעליהן מתמודדים, זאת הזדמנות נהדרת להכיר חברות אמיתיות שאפשר לחלוק איתן וללמוד מהן כי גם הן חוות את מה שאת חווה.

המרכזים מיועדים אך ורק לקרובי המשפחה של המתמודדים ולא למתמודדים עצמם, למתמודדים יש את אנוש ועוד אירגונים.

קישור : מיל"ם - יש גם סניפים בחולון ורעננה.
www.enosh.org.il/Index.asp?CategoryID=737
   גלילה 17:28 08/05/2011
המון תודה
המצב סבוך ואני מקווה שאוכל להתגבר עליו
תודה מקרב לב

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו