צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קורס הכנה ללידה עננים
מנהל/ת הפורום: בוגרות קורס דולות ומדריכות ביה"ס אמנות הלידה
  סיפור לידה ורד 20:22 22/03/2009
קודם כל מזל טוב לנועה אורן והחמנייה- סחתין על הלידה המהירה... אצלנו זה היה קצת יותר ארוך

בלילה של יום שני לפני שבוע וחצי, גיליתי שאני מדממת- תוך רבע שעה היינו בבית חולים תל השומר ואחרי חיבור מהיר למוניטור ובדיקת רופאה החליטו לקבל אותנו למיון יולדות( השעה הייתה רבע לארבע לפנות בוקר) הייתה פתיחה של 1 ס"מ עם צירים לא סדירים, העובדה שהייתי בשבוע 41+ 2 ושהתינוק הראה דופק נמוך הביאה את הצוות להמליץ על אישפוז . אחרי כמה שעות טובות של חוסר התקדמות- העבירו אותי לאגף ההמתנה לפני חדר לידה התמקמנו בחדרון הקטן מוסיקה, סרטי די וי די בכל זאת השעה הייתה כבר 12בבוקר.... והצירים כרגיל כואבים אך לא סדירים ולא מובילים לשום מקום
בשלב הזה המיילדת התורנית והרופא המליצו שאקח פיטוצין. לאחר התייעצות עם רופא המשפחה ועם רננית וארוחת בוקר בקניון הקרוב, החלטנו לקחת פיטוצין לשעה שעתיים ואח"כ לנסות לבד- כי אפידורל לא היה בכלל בתוכניות כמו שאתם זוכרים. אחרי שעתיים, הגענו לפתיחה של 4 ס"מ וביקשתי שינתקו אותי מהפיטוצין, וכך נכנסו סוף סוף לחדר לידה. השעה הייתה כבר 16:30 של יום שלישי (10/03), אופטימיים ושמחים נכנסו לחדר גדול ומרווח עם אמבטיה ושירותים פרטיים, ממש סוויטה אמיתית. בשעתיים הקרבות הייתי מחוברת לסירוגין למוניטור וכל דקה פנויה הייתה באמבטיה ( איזה כיף :)) כך הגענו בשעה 18:30 לפתיחה של 6 ס"מ אומנם כאב אבל בהחלט היה שווה והיה נראה שעד סוף המשמרת של המיילדת הבאה אנחנו גם מסיימים- אך כמה שטעינו. מילה קטנה וחשובה על הצוות הרפואי בתל השומר והמיילדות בפרט- קבוצה מדהימה של אנשים שניסו לעשות הכל כדי שאעמוד בתוכנית הלידה שלי- הסבירו, נתנו אלטרנטיבות וחשבו יחד איתנו כל הזמן מה יהיה לנו ולתינוק הכי טוב.
החל מהשעה הזו ועד 11 בלילה המשיכו הצירים ולמרות שהם נעשו יותר ויותר תכופים עדין לא הייתה פתיחה, בשלב הזה המיילדות שלי הכניסו גם רופאים ואחרי שעה נוספת של התלבטות וכאבים החלטתי לקחת אפידורל- בדיעבד היום אני יודעת שזו הייתה ההחלטה הכי חכמה שעשתי. הדבר אפשר גם לי וגם לאיתמר לנוח מהמסאז'ים , העמידה והתנועתיות ובעיקר מנוחה מהכאבים - יחד עם האפידורל התחיל מסע של התערבויות שונות ומגוונות על מנת להוציא את התינוק שלנו החוצה- פקעו לנו את המים, הכניסו מים עם צינור, הכניסו חוטים לבדוק את דופק העובר וכמובן חברינו ממקודם פיטוצין-
אבל גם כל הזירוזים האלו לא ממש הואילו ההתקדמות הייתה בקצב של צב- בשלב זה, השעה כבר הייתה 4 לפנות בוקר, מילדות שנפרדו מאיתנו בבוקר חזרו למשמרת שנייה, החדרים ליד התרוקנו והתמלאו ורק אנחנו עם פתיחה של 6 בקושי .... בשלב הזה נכנסה רופאה בכירה לחדר והודיעה שהעירו אותה במיוחד בגלל המקרה שלנו , לטענתה אם העסק לא יסתיים תוך שעתיים-שלוש הם יכניסו אותי לקיסרי כי המפחדים על הילד... בשלב הזה שוב התחלפה לנו מיילדת , והפעם הגיעה טיה, מיילדת במרפאה הטבעית של תל השומר, אישה מקסימה שהרגיעה אותי ואת איתמר והבטיחה שאני עוד אלד לידה טבעית ושאין מה לדאוג התינוק מתקדם יופי. כך באמת היה, כשהגעתי לפתיחה של 9 היא הפסיקה את האפידורל ( יש לציין שבשלב הזה כל כך פחדתי להיות בלי, שדי ביקשתי שתשאיר, אבל טיה לא השתכנעה) וכך אחרי 28 שעות הצלחתי ללדת בכריעה בתמיכה של טיה ושל בעלי היקר, איתמר, את הנסיך הקטן- אלון איליי בן- עת שינק כבר בחדר הלידה 

אלו היו 28 שעות ארוכות כואבות ומורטות עצבים, אבל שוות כל רגע ושנייה. הפלא הזה הוא מקסים ומדהים וגם אני וגם איתמר בעננים.
זו הזדמנות נוספת עברונו לומר לכולכן תודה על התמיכה והידע שהענקתם לנו, זה עזר לנו רבות בצמתי החלטה חשובים בלידה.
   מזל טוב ורד ואיתמר!נאורה 15:03 23/03/2009
איזה כיף שאתם משתפים אותנו בסיפור לידה! נשמע שהלידה הייתה בהחלט מסע רציני, עם סיום מדהים!

מאחלת לכם הנקה נעימה, והתחלה רכה לשלושתכם :-)
   וואו איזה סיפור שירה 19:58 23/03/2009
איזה מסע עברתם וכל הכבוד על ההחלטות החכמות
גידול קל והרבה אושר
   היי ורדאורן 23:26 23/03/2009
מזל טוב על הילד, שם יפה יש לו :-)
תעשו המון כיף אתו
   תודה על השיתוףנעמה 15:37 24/03/2009
יש לי מלא שאלות אבל אני מתאפקת ובינתיים רוצה לומר שזו באמת דרך דרך מה שעבר כל אחד מכם לחוד וכלכם יחד. אין ספק שזה ציון דרך בחיים ואני בטוחה שעוד ועוד תובנות מהלידה תעלנה בזמן הקרוב.
חיי משפחה מספקים וטובים
נעמה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו