צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום גסטרו ילדים
מנהל/ת הפורום: ד"ר אילה ירון
  עצירות בן חודש וחציכרמלה 21:58 10/02/2013
בני בן חודש וחצי. יונק מלא ללא תוספות. בבית החולים נתן את הצואה המוקוניאלית ולאחר מכן לא עשה שום יציאה אלא רק אחרי שבוע ימים. הצואה שנתן היתה חרדלית עם גרגרים. מאז היתה לו יציאה כל שבוע ונראה כי מתאמץ מאד. מלפני שבועיים היציאות נעשו פחות תכופות והתארכו על פני עשרה ימים, בפעם האחרונה נראה בטיטול יציאה קטנה מאד ושחורה, לאחריה עשיתי לו עיסוי ובאותו היום עשה יציאה, שוב רכה עם גרגירים.בימים שלא עושה יציאה, רואים בטיטול או בפי הטבעת התחלה ( כמו הפרשה ) של יציאה בצבע חרדל. נכון לעכשיו לא הייתה לו יציאה כבר עשרה ימים. התינוק אמנם באי שקט אבל אני לא רואה שעושה מאמצים להוציא משהו. לא מאדים ולא מתאמץ. יש לציין כי יום אחרי שנולד ועד היום יש לו המון גזים בריח נוראי ( מזכיר ריח גופרית ) . אנחנו במעקב אצל רופאת המשפחה ששלחה אותנו לרנטגן שיצא תקין ( היא רצתה לשלול הירשפונג ). בבדיקה שלה, הטן לא הייתה נפוחה. הרופאה טוענת כי כנראה זו הנטייה שלו אבל אני לא מסתפקת בתשובה הזו , נראה לי מוזר מאד שתינוק אין לו יציאות עשרה ימים. אני עושה לו עיסויים על בסיס קבוע ומנסה לעזור לו על ידי דחיפת מדחום אבל כלום לא קורה... אני ממש מודאגת. עלי עוד לציין כי נולד עם טונוס שרירים נמוך. אני מציינת את זה כי הבנתי שלפעמים עצירות היא רק ביטוי לבעיה נוירולוגית. האם יש לי ממה לחשוש? מה עושים? למי פונים?
   עצירותדר אילה ירון 20:17 22/02/2013
עקרונית צריך לעשות בדיקה רקטלית . בתינוק על הנקה מלאה מותר יציאה פעם בעשרה ימים אם אינו באי שקט ויציאה רכה . גשי פעם ליעוץ גסטרו אך כאמור אם רק יונק ואין אי שקט אז מותר יציאה פעם בעשרה ימים

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו