צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  היפרקלצמיה (שאלה קשה במיוחד)אורחת פורחת כבר לא בתפוצות 10:00 25/06/2008
לבת 15 חודש יש היפרקלצמיה קלה (עודף סידן קל בדם ובשתן). אנחנו בסדרת בדיקות למציאת המקור, עד כה ללא הועיל ואנחנו ממשיכים. מכיוון שהעודף הוא קל הרופאים לא מוטרדים ומעדיפים לא לכלול תרופות, והורדת סידן בתזונה לא ממש רצויה בגיל הזה כדי לא לפגוע בבנית העצם. מצד שני, עודף סידן לזמן ארוך (ומי יודע מה זה או כמה זמן זה יימשך) עשוי לפגוע בכליות. האם רפואה אלטרנטיבית יכולה לעזור? והאם זה יצריך אותנו לנסוע לאיזור המרכז (אנחנו גרים בדרום)? תודה!
   אכן קשה במיוחדגילי אבישי 10:20 25/06/2008
בפרט לאור מיעוט נתונים.
האם נעשה אולטראסאונד לכליות? האם נשללו בעיות הקשורות למערכת ההורמונלית? אם אינך רוצה לתת כאן פרטים את מוזמנת לשלוח לי במייל ואשתדל להפנות אותך בהתאם.
יש צורך בתוצאות בדיקות דם ובקיצור בתמונה הרבה יותר מפורטת.לא רוצה להישמע דרמטית על לא כלום אבל כדי לתת ייעוץ צריך לשלול אופציות מסוימות.
בגדול יש מצבים בהם בהחלט אפשר להעזר ברפואת צמחים, בדיקור סיני.
אבל חשוב מאד מאד להיוועץ במי שמבין בקריאת ופיענח בדיקות כדי לא סתם להוציא כסף ואנרגיה ,שלא לדבר על גרימת נזק.

בקשר למיקום בארץ,נדמה לי שיהיה צורך,אך מאחר ומה שעולה בדעתי אינו מצריך מפגשים תכופים אולי אפשר יהיה להתארגן?
יום טוב
גילי אבישי
   שכחתיגילי אבישי 11:51 25/06/2008
לשאול לגבי פראתירואיד.
ידוע גם בשם Parathormone , PTH . האם נבדק ואם כן מה נאמר?

ואם לא ,הסבר קצר-
זהו הורמון המופרש מבלוטות המצויות לצד בלוטת התריס ואחראי על וויסות הסידן והזרחן בגוף. מגביר את שחרור הסידן והזרחן מהעצמות, מווסת את אובדן הסידן ומגביר את פינוי הזרחן דרך מערכת השתן, כמו כן מעודד ייצור של ויטמין D בכליות. פעילות ההורמון מושפעת מרמות הסידן בדם. רמות נמוכות של סידן בדם מגבירות את הפרשת ה- PTH , בעוד שרמות גבוהות של סידן בדם מעכבות את הפרשת ההורמון.
מכך ערכים גבוהים עלולים להעיד על כשל כלייתי, על פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס ועל רככת .
ערכים נמוכים עלולים להעיד על הרס בלוטת יותרת התריס, תת פעילות של בלוטת יותרת התריס, סרטן העצמות, מחלת סרקואידוזיס (גידולים רבים בגוף), הרעלת ויטמין D .

הסיבה בגללה רשמתי את כל אלה היא כי אחד הסימנים הראשונים שיכולים להעיד על בעיה הקשורה להורמון הוא רמה גבוהה של סידן בדם.
   נעשה א"ס לכליות אורחת פורחת כבר לא בתפוצות 13:58 25/06/2008
ללא ממצאים
הPTH עדין בבדיקה (ככה זה בפריפריה, המעבדה עושה את הבדיקה הזו רק פעם בחודש!)
וויליאמס נשלל בערך (בלי פיש)
הספירה די בסדר, כך שזה די שולל גם סרטן
אני אשמח להתיעץ עם מישהו שיודע לקרוא בדיקות, בעיקר לאור התמשכות הבירור הקונבנציונלי. גם באיזור המרכז. אם צריך, אז ניסע, לא כל כך חשוב לאן.
האם את מעדיפה להמליץ כאן או במייל פרטי?
האם את מכירה את מימון והאם הוא עדין מנהל את מדיטף (או שאני לגמרי מבלבלת פיסות אינפורמציה שנותרו בראש העמוס שלי?)?
שוב תודה
   מזמינה אותךגילי אבישי 16:04 25/06/2008
לכתוב אלי abishay@
netvision.net.il
   יאיר מימון היוםגילי אבישי 11:38 26/06/2008
   סרקואידוזיסיוספה בראונשטיין 01:29 02/03/2012
לורד ולינוי שלום רב,

למען הדיוק, סרקואידוזיס היא מחלה דלקתית שבה מצטברים תאים דלקתיים בצורה של בלוטות קטנות הנקראים גרנולומות או גרעינומות. אכן מדובר במחלה רב מערכתית שיוכלה לפגוע באתרים רבים שונים בגוף, אך בשום אופן אין מדובר בגידולים!

כמנהלות פורום, חשוב ביותר להקפיד על ניסוח מדויק של התופעה או המחלה עליה עונים, כי אנשים אינם מכירים או יודעים די פרטים ואז עלולים להיכנס ללחץ או לחרדה מיותרת.

יוספה בראונשטיין
יועצת תזונה טבעית ומאמנת אישית לבריאות

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו