צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  המוגלובין נמוךלירי 10:57 11/06/2009
היי גילי, בספירת דם לתינוקת בת שנה וחודשיים יצא המוגלובין 10.9. הבנתי שהגבול התחתון 10.5 . מה את ממליצה להוסיף מעבר לתזונה? (יונקת ואוכלת מצויין, אני מבשלת ומקפידה על מזונות עשירים בברזל)
תודה,
לירי.
   הי ליריגילי אבישי 18:39 17/06/2009
תוסף הברזל הנוזלי של בדס נותן תוצאות יפות ועל פי רוב לא משפיע על העיכול. שווה נסיון.
בנוסף באשר לספיגת הברזל- מזונות עתירי ברזל זקוקים לויטמין C על מנת להיטיב את הספיגה.
לדוגמא טחינה עם מיץ לימון.
קציצות ובצידן מיץ תפוזים.
עוף ועגבניה מרוסקת טריה וכו'.
ספיגת הברזל מבשר בקר היא המירבית ,אחריה עוף,דגים קטניות וירקות עליים.

בהצלחה!
   הדס כמובן (-:גילי אבישי 18:39 17/06/2009
   וכמובןגילי אבישי 18:43 17/06/2009
אפשר וכדאי לתת חליטה של עלי סרפד שעשירה בברזל ותומכת הספיגה ממקורות אחרים וכמובן ניתן להיוועץ עם מומחה לצמחי מרפא. ממליצה על ניר אברהם הירושלמי 0547203370
   תודה אבל-לירי 19:31 18/06/2009
שומדבר מהמאכלים שעתירים בויטמין C לא ממש אהוב על הקטנה.ממש לא אוכלת חמוץ כמו עגבניה(רק מלפפון) לא מיץ תפוזים(רק מים) ולא טחינה אלא רק משולבת עם סילאן.עוף וקציצות אוכלת המון וגם דגנים וקטניות.אפשר במקרה כזה לתת גם תוסף של ויטמין C? אגב הברזל של הדס אכן מעולה, קניתי עכשיו של עננים שהוא גם טוב בגלל שהיה חוסר במלאי.
   סליחה על העיכוב במענהגילי אבישי 21:57 20/06/2009
אפשר לנסות תוסף של ויטמין C אבל רק כברירת מחדל.

מה לגבי פירות עם ויטמין C ?
תפוז, לימון, אשכולית, אבטיח, פפאיה,תות, מנגו, אננס, אוכמניות ודובדבנים.
אולי ירקות? בעלי עלים ירוקים, ברוקולי, פלפל ירוק או אדום, כרובית וכרוב.
   מממ...לירי 22:11 20/06/2009
אבטיח וכרובית היא אוכלת המון,אז אם אני נותנת למשל אבטיח אחרי ארוחה של עוף זה יעזור? אננס ומנגו עדיין לא ניסיתי נשמע שהיא תאהב, מה לגבי פלפל,איך לתת? מבושל? טרי? יש לה הרבה שיניים.

ותודה בינתיים על העצות ...:)
   זה אמור...גילי אבישי 07:13 21/06/2009
אננס זה רעיון עוד יותר טוב.
לגבי פלפל ( לא מבושל וגם סמוך לזמן החיתוך...הבישול נוטה להרוס אותו /-: בכל זאת איך לבשל ירקות רלונטיים כמו כרובים ,כרוב,אפונה ירוקה...זמן קצר עם מעט מים ,עדיף באידוי ובחתיכות גדולות.

באמת שכחתי בעת מתן התשובה לקחת בחשבון את הגיל שלה.

איפה עוד? באפרסמון יש הרבה ויטמין C ובעונה שווה לקלף ולתת לפני או מיד אחרי הארוחה. קיווי גם הוא וגם פאפיה.

מי עוד? מלון! אם היא אוהבת זה מצויין.

אם אזכר בעוד משהו אוסיף
   ועוד משהוגילי אבישי 07:36 21/06/2009
אם המצב נמשך או מידרדר ראוי לעות בדיקת דם שתכלול גם ברור רמת פריטין,ויטמין B12 וברזל בנפרד.
   אני ממשיכה עם מגוון הפירות-לירי 21:13 21/06/2009
וזה עובד טוב.
מה כוותך למצב שמחמיר? הרופאה הנחתנה אותי לחזור על בדיקת הדם בעוד מספר חודשים. בינתיים התינוקת חיונית ויש לה תיאבון טוב. למה אני צריכה לשים לב?
   מתנצלת על המינוח המלחיץגילי אבישי 06:43 23/06/2009
התכוונתי בדיוק לזה,שהמדדים בבדיקות יראו על ירידה נוספת או משהו בכיוון הזה.
שוב סליחה.
חיוניות ותאבון הם בהחלט סממנים משמעותיים (-:
   סבבה :)לירי 16:12 23/06/2009
הבנתי את כוונתך...
עזרת המון גילי!
תודה מכל הלב!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו