צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  הריון ופטרת בנרתיקיואב 22:46 21/08/2007
כמי שסובלת מפטריות, דלקות בנרתיק והמון הפרשות. עכשיו יותר מתמיד - בהריון.
משהיא המליצה לי לטפטף שמן עץ התה ולבנדר על התחתונים. היא לא ידעה להגיד לי האם זה מותר בהריון.
מה דעתכן על הנושא
   לקח לי רגע להבין מה זה "טריות" :-)ורד לב 10:31 22/08/2007
שלום לך,
לגבי שמנים אתריים, ממליצה לך מאד להתייעץ עם ארומתרפיסט/ית מומחה/ית, כי אני יודעת שישנם שמנים שלא מתאימים בהריון.
מעתיקה לך תשובה של חברה שלהיא ארומתרפיסטית ומנהלת ביחד אתי פורום נוסף בנושא זה beok.co.il/SelectedForum.aspx?ForumID=45 את יכולה להתייעץ איתה גם שם, שמה אנאמה מילר.

"אפשר לעשות שטיפות עם שמנים אתריים על בסיס מים ארומטיים או מים עם חומץ תפוחים. השמנים שמתאימים הם: פלמה רוזה, עץ התה, סלביה"

חוצמזה, מאד הגיוני שמדובר בפטרייה מסוג קנדידה ולכן מומלץ גם לטפל טיפול עמוק הכולל תזונה מתאימה ותוספים ספציפיםם.
חשוב ביותר: להמנע מסוכרים ושמרים (כן, לחם עם שמרים- יש גם בלי, מתוקים למיניהם, ואפילו פירות לתקפות מה) ולקחת אסידופילוס במינון גבוה (ג'ארו דופילוס מתאים פה מאד).
להמנע מפטריות ועובשים וממזון מעובד.

כדאי לך לגשת לאבחון וטיפול נטורופתי, כך תוכלי לקבל הנחיות ספציפיות למצבך, בהתחשב בהריון ובגורמים הרלוונטיים עבורך.

שיהיה בהצלחה!
   מדייקת, כי אני רואה שלא יצא לי ברורורד לב 10:32 22/08/2007
ההמלצות של חברתי הארומתרפיסטית הם עבור מים ארומתרפיים של פלמה רוזה, עץ התה וסלביה. לא השמנים עצמם.
יש הבדל משמעותי.
   בוקר טובגילי אבישי 11:53 22/08/2007
אין שום בעיה עקרונית להשתמש בלבנדר ועץ התה בהריון.
בעיקרון לבנדר צורב יותר במגע ושניהם אף כי אינם מסוכנים בהריון יצרבו,לכמה דקות, במגע ישיר עם אזור הנרתיק.
לכן,אף כי בהחלט מותר להשתמש בהם ישירות ובהריון,כדאי לערבב אותם עם שמן נושא כמו שקדים או שמן זית,או עם שעוות דבורים וליצור משחה.
בנוסף,כמו שוורד רשמה,יש אפשרות להשתמש בחומץ תפוחים מהול על מנת לשטוף,כמו חוקן לנרתיק.
אני מסכימה שנטיה כזו מצדיקה פניה לבעל מקצוע כמו נטורופט על מנת לברר את הסיבה העקרונית,הקונסטיטוציונית של הגוף למצב הזה. מנסיוני הריון הוא מצב טוב להניע תופעות מקובעות ולפתור אותן,כמובן בהתחשב במגבלות טיפוליות לזמן כזה.
מאחלת לך טיפול יעיל ומהיר שיביא תחושת נוחות עכשיו ובכלל.
   תודה רבה לכן על התשובה המפורטת!יואב 13:19 22/08/2007
   ורד וגילי חשבתי על עוד שאלותיואב 13:40 22/08/2007
- האם חומץ התפוחים עדיף במקרה זה על חומץ רגיל? מה ההבדל מבחינת האפקטיביות?
- האם הטיפול בשני השמנים שהזכרתי מוכר וכדאי?
   עניתי לך על השימוש בשמנים הללוגילי אבישי 14:48 22/08/2007
באופן עקרוני אלה שמנים שעובדים טוב על פטרת.
אבל! אם הבעיה,כפי שיכול להשתמע מדברייך,כרונית או לפחות חוזרת פעמים רבות,זה לא יספיק.
לבית מרקחת הומגליל יש פתילות נרתיקיות מתאימות לשימוש בהריון שמכילות שמן עץ התה.יום טוב,גילי
   חומץ תפוחים עדיףורד לב 14:48 22/08/2007
כי הוא בעל תכונות ריפוייות. חומץ רגיל אינו אפקטיבי.
לגבי השמנים שהזכרת, שוב, חוזרת למה שידוע לי. זה נכון שאין בעיה להשתמש בשמנים הללו בהריון, אך בכ"ז עד כמה שהבנתי שמן עץ התה עשוי להיות חזק מדיי בשלבים מסויימים של ההריון.
עד כמה שהבנתי שימוש במים ארומתרפיים הוא מאד בטוח ואפקטיבי. מומלץ במיוחד בהריון.
ממליצה להתייעץ עם ארומתרפיסט המומחה בתחום.
   תודה תודה תודהיואב 14:57 22/08/2007

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו