צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  איך מגבירים את ייצור החלב?ורד 13:49 23/10/2007
אני שואבת לביתי כבר ארבעה חודשים (לא מניקה רק שואבת לה כל יום ), לאחרונה כמות החלב ירדה משמעותית והבנתי שיש תכשירים טבעיים או שיטות אחרות להגביר את ייצור החלב, אשמח לשמוע מכן לגבי זה.
דרך אגב - התחלתי ללכת על הליכון ומאז הכמות של החלב ירדה. הייתכן? או שאני מדמיינת? אני בכל אופן הפסקתי ללכת עליו לפחות לעת לעתה.
תודה לכן.
   אתן לך כמה נקודות עש שוורד תתיחס לסוגיות שהעליתגילי אבישי 17:17 23/10/2007
אז ככה לגבי שיטות טיפול תומכות ייצור חלב-דיקור יכול מאד לסייע.
אינני יודעת ביחס להומאופטיה בהקשר הזה.
תזונה בוודאי. מן הצמחים הכי יעיל (למרות פירסומים שונים) חילבה.
לגבי אופניים ופעילות ספורטיבית בכלל-
אפשר בהחלט להתעמל בזמן הנקה אך ראוי לשמור על מספר כללים.
פעילות גופנית הכוללת גם פעילות אירובית ברמה סבירה (כל אחת לפי העדפתה והרגליה) לא פוגעת בייצור החלב.
חלב אם מכיל כ­%90 מים. לכן כשעושים פעילות גופנית כדאי לשתות משהו כמו כוס מים כל רבע שעה, בנוסף לכמות המים ששותים באופן רגיל.
כדאי להניק סמוך ככל האפשר לתחילת האימון וזאת משום שבזמן פעילות גופנית מצטברת חומצת חלב שעוברת בהנקה ועלולה להעניק לחלב טעם חומצי. יכול להיות שמשום כך התינוק יינק פחות ויהיה פחות גרוי למערכת למרות שבעצם התינוק זקוק לאותה כמות כמו קודם. בעקבות כך תייצר המערכת פחות חלב.
אם מניקים לפני הפעילות ,סמוך ככל האפשר,עד להנקה הבאה, חומצת החלב המצטברת תספיק להתפזר.
חשוב להוסיף לדאוג לתפריט ולקחת בחשבון את האנרגיה ששימשה לאימון.
פעילות גופנית שורפת קלוריות בנוסף להנקה (שגם שורפת קלוריות), דבר העלול לפגום בכמות האנרגיה של האם ולגרום לחוסר איזון אצל המניקה,מה שעלול לפגוע בהנקה.

לסיכום-יכול להיות שלא שתית מספיק,שהלכת קצת רחוק מדי עם האימון או שלא שיקללת את הערך הקלורי של האכל והפעילות וזה גרם לירידה בייצור החלב.זה מצב בר תיקון בקלילות ולא כדאי להפסיק פעילות שבסך הכל יכולה בהחלט לתרום למצב הרוח ולאיזון הגופני,ובהחלט להתקיים בטוב עם הנקה.
   תוספתגילי אבישי 20:41 23/10/2007
לגבי השאיבה- המצב שאת מתאת שכיח בין השואבות שאיבה בלבד. נקרא משבר הנקה.
אחת הדרכים שנותנות תוצאות יפות היא לשאוב,בנוסף למה שאת שואבת בכל מקרה,עוד פעמים רבות ככל שאת מצליחה במשך היום לפרקי זמן קצרים,כאשר כמות החלב אינה משמעותית אלא ריבוי הגרוי. אם את יכולה להתמיד בתהליך הזה שלושה ימים יש סיכוי יפה שכמות החלב תעלה.
שאלות חשובות- האם את נוטלת גלולות למניעת הריון מסוג כלשהו?
האם יש סיכוי שאת בהריון?
האם התחלת לאחרונה לקחת איזושהי תרופה חדשה?
כמה פעמים ביום את שואבת בדרך כלל?
מה את מתכוונת פחות? כמה פחות בהשוואה למה שהיה?
האם את נותנת גם פורמולה להזנת תינוקות בחלק מהארוחות?

לגבי צמחי מרפא-צמחים שונים שנקטפו במקומות שונים ונשמרו בתנאים שונים כמו גם ניתנים לאורך תקופות שונות כטיפול נותנים תוצאות משתנות. כך שבהחלט יש מקום לשקול צמחי מרפא אבל רק ממישהו מאד מנוסה ובליווי צמוד.
מקווה שעניתי על הכל עד כאן. גילי
   ועוד דברגילי אבישי 20:42 23/10/2007
יכול להיות שהמשאבה אינה תואמת את גודל השד.אולי יש אפשרות לנסות אחרת ולראות מה קורה?
   הומאופטיהלינוי הופמן 10:49 24/10/2007
ישנם תכשירים הומאופתיים יעילים להגברה של יצור החלב, אך זה יכול להיות בנוסף לכל מה שגילי כתבה ולא במקום...
   היי ורדורד לב 11:56 25/10/2007
כמה שאלות לי אלייך:
עם איזו משאבה את שואבת וכמה פעמים ביום?
האם בתך אוכל רק מהחלב שלך או מקבלת תוספות?
מסכימה עם גילי שייתכן ולא שתית/ אכלת מספיק וחשוב להקפיד על כך.
אני מבינה ממך שאת מרגישה שיוצאת לך כמות חלב קטנה יותר, לא שבתך אוכלת יותר, נכון?

עניין השאבה הוא קריטי, כי לעתים שואבים עם משאבות שאינן מותאמות לצרכים ועקב כך יש השפעה על כמות החלב.
מחכה לשמוע ממך,

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו