צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  מהי התזונה הנכונה כאשר יש רגישות לדברי חלב, סויה, שקדים?שלום ורד 17:50 15/11/2007
חוץ מזה יש לי אבחון של הייטל הרניה ודלקת בושת.
אני אוהבת לאכול אוכל אורגני, דגנים מלאים ודגים.
עם כל זה אינני יורדת במשקל, בהריונות עוד יותר קשה לי בגלל הבחילות אני חיה על פחממות.
   עד שורד תענה,שאלות הבהרהגילי אבישי 18:35 15/11/2007
האם את בהריון כעת? האם את סובלת מעודף משקל ואם כן באיזו רמה.
האם את סובלת מעייפות מוגברת או תשישות ?
האם יש לך עצירות או שילשולים,גזים,נפיחות בבטן?
האם יש לך בעיות עור-אקזמה,גרויים או פטרת?
איך אובחנה הרגישות למזונות שרשמת ומה קורה כשאת נמנעת מהם?

בעיקרון תזונה שנשענת על פחמימות אינה בעייתית.פירמידת המזון נראית כך,בסיסה (כ-60%) פחמימות.
כתבת שאת אוכלת דגים.מה לגבי בשר,עוף,ביצים?
ומעבר לכל עניני התזונה-איך נראה סדר יומך? האם את ישנה בהתאם לצרכייך,האם את עוסקת באיזושהי פעילות גופנית? האם יש לך פינה מתישהו ביום שבה את יכולה לנשום? פיזית,ממש לנשום,בצורה ממוקדת ומודעת? האם יוגה,מדיטציה,דמיון מודרך,הרפיה...הן מילים זרות לך או שאפשר למצוא להן מקום בשבוע שלך?

ועכשיו נחכה לורד(-:
ערב נעים,גילי
   ושכחתי להוסיףגילי אבישי 18:36 15/11/2007
מה לגבי שתיה,קופאין,ממתיקים מלאכותיים.
כמה מים נכנסים למערכת. האם יש מאכל שאת אוהבת במיוחד ומרבה בצריכתו?
   תשובות הבהרהשלום ורד 20:33 15/11/2007
* תמיד יש סיכוי להריון פוטנציאלי.
* עודף המשקל שלי הוא כ25 קילו מעל המשקל הרצוי: גובה 150 משקל 80 קילו.
* כל התחלואים הנזכרים יש לי. כשנמנעתי מהמאכלים הנ"ל התסמינים נעלמו כמעט לחלוטין. רגישות לחלב יש לי מילדות השאר מהשנים האחרונות.
* השנה שיניתי את סדר היום שלי ליותר מסודר (פוטנציאלית יותר מסודר - השעון הפנימי שלי נוטה עדיין לערנות יתר בלילה ועייפות ביום). הארוחות מסודרות (למרות שלאחרונה קשה לי לקבוע לעצמי מה לאכול) אני יוצאת להליכה רגלית על ההרים למשך שעה בכל יום. מידי פעם יוגה. הייתי מתעמלת בסטודיו, בעיקר פילאטיס וג'ז אבל זה גרם לי לסחרחורות ופלפיטציות ומיגרנות (הייתי מתעמלת שלוש עד ארבע פעמים בשבוע).
טופלתי בדיקור סיני יחד עם נשימות כדי למלא את הצ'י שנמצא בחסר במשך שנה ואיכשהו הפסקתי.
אפילו שכבר אני מרגישה שיפור באופן כללי, עדיין אני לא 100%. כמות האנרגיה שלי עדיין איננו עם מספיק רזרבות ואני עוסקת במלאכות הבית תוך חישוב מתמיד עד כמה כוח נשאר לי כדי לסיים ולהגיע אל היעד.
* מים , אני שותה לפחות שני ליטר ביום קריר וביום חם עוד יותר. אני שותה משקאות חמים הכוללים רק תה צמחים ללא קופאין. וללא סוכר.
* החטא הכי גדול שלי הוא שוקולד מריר - במיוחד המרוכזים מעל 70% מוצקי קקאו. בעיקר כשהמחזור קרוב.
   תזונה זה לא התחום שלי אבל...לינוי הופמן 21:04 15/11/2007
אני קוראת את הנאמר וחשה שמלבד תזונה נכונה כדאי לשקול טיפול יותר מערכתי, מנקודת מבטי התחלואים והסימפטומים שלך הם סימנים, מעין דגלים שמורמים בשביל לסמן שיש צורך לטפל ולא רק בסימפטום אלה בכל כולך. נשמע ומרגיש לי שטיפול מערכתי יכול לעזור מאוד.

מאחלת לך המון בריאות
וימים טובים
לינוי הופמן
   טיפול מערכתישלום ורד 07:29 16/11/2007
גם לי נראה שזו הגישה,
אבל זה עדיין לא עוזר לי להחליט מה לאכול בבוקר.
אני רעבה מאוד כשאני מתעוררת בבוקר. אחר כך אני חולמת על ארוחת גורמה (אני עושה את זה כשאני רעבה)ומבשלת אותו.
וזה מבאס אותי. איך זה ייתכן שאני כל כך רעבה? אני שמנה.
ככל שאני עוקבת אחר עצמי מבחינת כמויות אין לי אכילת יתר.
לאחר השעה 17:00 אם אני אוכלת אני לא מרגישה טוב ולכן אני משתדלת לאכול רק מרקים סמיכים (עדשים בעיקר).
   תזונהלינוי הופמן 08:25 16/11/2007
אין ספק שצריך לעשות סדר בכל הקשור לתזונה גם בשביל שלך יהיה יותר קל להתנהל וגם בשביל שתחושי יותר טוב מכול הבחינות.
יחד עם זאת גם את נושא האכילה, הצורך וההשמנה הייתי בודקת מנקודת מבט מערכתית.
   אני מסכימה עם לינויגילי אבישי 09:44 16/11/2007
ואעיז ואומר שאולי את לא צריכה לחשוב מה לאכול בבוקר אלא פשוט להחליט לפי סדר היום מה עכשיו.
יש לי הרגשה שמתחזקת מאד ממה ומאיך שאת כותבת שההיבט הרגשי חייב לקבל מענה.
זה לא מהיום למחר ולא בדרך הנס אלא בטיפול משולב של קוגניציה ומשהו ברמה האנרגטית.
יכול לכלול נושאים כמו-יחסי ידידות ואמון עם הגוף,דימוי נשי,בטחון עצמי,מה צופן העתיד מבחינתך ועוד.
אני יודעת שככה בכתוב זה נשמע ניו אייג'י ונדוש אבל בעצם אם תסתכלי לתוך עצמך אני מניחה שתרי את ההדים לסוג השאלות הזה.
כרגע בעיני הכי חשוב זה השלום בינך לבין הגוף שלך. תזונה היא כלי חשוב לסייע לתהליך כזה אבל איננה מספיקה.
הייתי מורידה קצת מהקטניות,בבחינת too much of a good thing ומוסיפה קינואה,קוואקר,מרקים כתומים,ג'ינג'ר בחליטה או בבישול.
את יכולה לנסות סלט יפני שיש בו אטריות אורז מבושלות קרות,בצל ירוק חתוך לאורך,גפרורי גזר,נבטים והרוטב עשוי מרוטב סויה (אפשר להחליף אותו במעט רוטב טאריאקי אם את רגישה לסויה בכל צורותיה)קצת דבש או סילאן,מיץ לימון או חומץ אורז ושמן סומסום או זית.
סתם דוגמא.
שיטות טיפול מתאימות- הומאופטיה קלאסית,אייפק,שילוב של תזונה ופרחי באך ,שיחות וטיפול אנרגטי(רייקי,הילינג,דמיון מודרך,NLP).
   מרקים כתומיםשלום ורד 10:37 16/11/2007
זוהי המומחיות שלי (מצאתי שכשאני מוסיפה ג'יג'רטרי למרק הוא מונע טעמי לואי, אני גם מוסיפה אותו לעוף ולכל תבשיל). לילדים שלי קצת נמאס. ניסיתי מרק ירוק (אפונה), בן זוגי שאל אותי אם אי פעם אוחל לאכול דברים אחרים ממרק. בכל פעם שאני אוכלת משהו אחר יש לי כאבי בטן וגב.
היתה תקופה שאכלתי המון קינואה (יחד עם אורז מלא זה מאוד טעים עם מרק מיסו למליחות וסלרי אמריקאי לטעם). נמאס לי קצת גם מזה. שיבולת שועל נכנס אצלי לתבשילים ולאפיה. אבל, הוא גורם לי לעלות במשקל ולכן אני רק אוכלת אותו כדייסה פעם בהרבה זמן(בעיקר רק בימים קרים).
אני אנסה את הרוטב טריאקי במקום רוטב הסויה.
אני לא אוהבת אטריות אורז במיוחד. למרות שזה זמין מאוד ונמצא מוכן במקרר בגלל הילדים.
השאלה נשארה: איך אוודה שיהיה לי מספיק סידן בתזונה.
אני אוכלת קופסת סרדינים אחת לשבוע(בשמן זית) האם זה מספיק?
לגבי הטיפול המערכתי, אני מחפשת מקום בו אני בוטחת.
וגם לא יקר מידי. ובקרבת מקום מגורי.
   גילי מומחית במטפלים, מאיזה אזור את?לינוי הופמן 11:53 16/11/2007
   כמה דבריםגילי אבישי 13:32 16/11/2007
באשר למזון,כנראה שהשיטה היא לגוון מראש.כמה ימים כך וכמה כך.
באשר לסידן- קופסת סרדינים אחת בשבוע אינה מספיק. מה לגבי טחינה? הנה לך רשימת מרכיבים שצריכה מהם תספק לך סידן-

עלי לפת מבושלים,כרוב מבושל,תרד מבושל וטרי,ברוקולי מבושל(גם מוקפץ),פטרוזיליה ,חסה,כרוב מבושל וטרי(!!).
אורז חום מלא,שיבולת שועל,קמח מלא,גריסים.
נבטי שעועית,נבטי אלפלפה.
שעועית,עדשים,אפונה.
סלמון,מקרל,סרדינים
שקדים,אגוזי מלך,זרעי חמניות,שומשום בכלל ומלא בפרט.
טיפ-לקחת ביצה (עדיף אורגנית) על קליפתה. לשטוף היטב! להניח בכוס ובא מיץ לימון סחוט טרי.
אחרי כמה שעות להכין מהנוזל שהוא בעצם מיץ לימון +הרבה סידן,משקה-לדלל במים ,להוסיף ממתיק,מה שאת רוצה ולשתות. כל יום כוס כזו.
הסידן מקליפת הביצה מתפרק למיץ,הביצה נשארת במארז רק שהוא גמיש יותר. הספיגה של זה מעולה!
לגבי מה משמין-הכל תלוי באיזון הכולל ולכן גם אם בשלב מסויים בחיים את מרגישה שמשהו גורם לך להשמין זה לא חייב להמשיך כך.
שיטת טיפול ומטפל -תלוי היכן את גרה וכמובן מי ומה מעורר את אמונך.
   שכחתי עלי מנגולד! יש בהם הרבה סידןגילי אבישי 13:35 16/11/2007
   מה עם גמבה?לינוי הופמן 11:03 17/11/2007
   העצות מעולות- תודהשלום ורד 20:59 17/11/2007
אני מאיזור ירושלים.
מהם הכמויות שעלי לאכול מכל הרשימה העשירה הזו כדי לוודא שיש לי מספיק סידן?
האמת היא שכמעט כל הרשימה נמצאת כבר בתפריט שלי.
גמבה עושה לי שלשול.
שבוע טוב,
רבקה
   הגעתי, אמנם קצת באיחורורד לב 22:05 17/11/2007
ואני קוראת את כל התכתובת ביניכן, בנות, ומאד התחברתי לדברים שגילי ולינוי כתבו על הצורך להסתכל בתמונה הרחבה ובגישה מערכתית יותר.
לא רק על המצב הדלקתי, על הצורך במזון ספציפי , אלא באופן רחב יותר לבחון את הדפוסים השולטים בחייך.
אני יכולה להבין את התסכול של הכנת ארוחות, אם כי נסתמן מדברייך שבסה"כ את מודעת לבחירת מזונות נכונים המתאימים לך ומזינים.
יש את האספקט של תסכול ההכנה, של השילוב של המזון עם זה של שאר בני המשפחה, של עודף המשקל.

כמו שאני רואה את הדברים , ממה שהצגת פה, יש צורך בעבודת ליווי עם מישהו שמכיר את מצבך ואת המקרה שלך לפרטיו ושיכול ללוות אותך בתהליך- כי מדובר פה בתהליך. גם של ריפוי הדלקת, גם של הירידה במשקל, גם של התמיכה הרגשית והאנרגטית.
תארת שעבדת בעבר עם דיקור ושזה עשה לך טוב, אולי כדאי לחזור לזה?
בכל אופן, חשוב להבין שהתהליך הזה ייקח את הזמן שלו ושאם את מחליטה לעשות אותו כדאי להתמיד ולשמור על קשר עם המטפלים שעובדים איתך (אולי באמת שילוב של כמה מטפלים יתן לך מענה טוב לצרכים שלך).

אני יכולה לתאר לעצמי שתצאי זכאית ממזון מבושל בעיקרו, עם מעט מזון טרי., אולי אפילו לכיוון המקרוביוטי.
מאחר ובררת לגבי סידן, מקשרת לך מאמר שלי בנושא, יש שם גם טבלת מזונות עם תכולת הסידן בהם:
www.beok.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=5376
   ורד! איזה תענוג! תודה מקרב לב(-:גילי אבישי 22:12 17/11/2007
   ירושלים הא?גילי אבישי 22:15 17/11/2007
אמנם אין הנחתום מעיד על עיסתו אבל בכל זאת, אני מזמינה אותך להגיע אלי,לבחון את המצב לעומק ולהתאים לך שיטה ולא פחות חשוב-מטפל/ת שאיתם תוכלי לצעוד לאורך זמן . לפרטים נוספים את מוזמנת לכתוב אלי למייל האישי.
שבוע מעולה
גילי(abishay@netvision.net.il)

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו