צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  נטילת שמן נר הלילה בהנקה מלאההללי 22:39 14/06/2007
אני אמא לתינוקת בת שנה וחודשיים, שיונקת עדיין מלא.
האם יש לך מידע הנוגע לנטילה (דרך הפה) של שמן נר הלילה וההשלכות האפשריות שלו על התינוקת, אם בכלל?

הבנתי שהוא מכיל פיטואסטרוגנים ושהוא יכול לגרום להפחתה בכמות החלב האם ידוע לך משהו על זה?

תודה.
   שלום הלליגילי אבישי 14:55 15/06/2007
ראשית ציטוט של דר מירה לייבוביץ'

"לגבי השאלה - ככל הידוע אין כל בעיה עם שמן נר הלילה.

בברכה,
ד"ר מירה ליבוביץ
מומחית לרפואת המשפחה
יועצת הנקה מוסמכת IBCLC
המרכז הרפואי להנקה, אודים
טלפון במרפאה: 09-8858256"

ואני שואלת שתי שאלות אם אפשר למה כמוסות שמן נר הלילה והאם אפשר תחליף והאם אמנם בגיל המתקדם הזה היא רק יונקת?
בברכה
גילי
   היי גיליהללי 18:44 15/06/2007
תודה רבה!
גם אני שאלתי אותה אבל אף אחד לא מוכן להתחייב, לכן אני שואלת כל הזמן.
שמן נר הלילה- בגלל שהוא נפלא לעור הפנים. מאז ההריון יש לי המון פצעים וזה מאוד מפריע לי. וכשלקחתי אותו לקראת הלידה הפנים נראו מעולה.

הנקה מלאה- תראי, היא אוכלת ואוהבת לאכול אבל עדיין לא מחליפה הנקה באוכל מוצק, תכיפות ההנקות גבוהה, היא יונקת יום ולילה, ולכן- עדיין...
אני מניחה שזה עניין של כמה שבועות.

אם את מכירה משהו אחר- אשמח לשמוע.
   אני חושבתגילי אבישי 19:09 15/06/2007
שלאור דבריה של מירי לייבוביץ' ,לאור העובדה שהיא כבר כן אוכלת מוצקים ולאור העובדה שיש משהו שעוזר לך מאד לתחושה אין טעם להפסיק עכשיו.
אנסה למצוא עוד חומר על השמן שאולי יסביר את מה שקראת(?) שמעת(?) עליו כדי לברר על מה זה יושב. אם יש לך מראה מקום אשמח. שבת שלום,גילי
   גילי,הללי 19:28 15/06/2007
אני לא מתשמשת בזה, הפסקתי מיד בסוף ההריון. לא לקחתי עד עכשיו כי לא ידעתי מה ההשלכות של זה.

אני חושבת שמצאתי מידע פשוט בחיפוש בגוגל (יש עוד איזה שורש אחד שמתאים למצבי שאני לא זוכרת עכשיו את שמו, אבל ממליצים עליו בהמון מקומות)- בעיקר מדברים שם על ההורמונים (כותבים שזה טוב לתופעות של גיל המעבר ועוד דברים). לא מצאתי משהו שקשור להנקה ולכן לא רציתי לקחת סיכון.

יועצות הנקה לא ידעו לומר לי, כמו כן זה לא מופיע בספר הגדול שלהן.
שאלתי גם מורה לארומטרפיה והיא אמרה שזה בסדר, שאין בעיה בהנקה. אבל אני עדיין לא בטוחה.
   אני לא מצאתי את מה שאת אומרתגילי אבישי 12:15 16/06/2007
הרבה פעמים לחומר יש תכונות מסוימות אבל לא בהכרח בעיתיות בהקשרים אחרים. נניח בירקות כתומים יש בהחלט ניגזרת של ויטמין A שמספקת את הצורך של הגוף, אבל אין בהם את הסכנה (האמיתית) שיש בצריכת ויטמין A מסונטז ובעיקר באגירתו ברקמות השומן ושיחרור משם.
בחילבה יש מרכיבים שתומכים ויסות רמות סוכר בדם ואיזון לחץ דם וכו ועדיין מי שאין לו בעיות מהסוג הנ"ל לא יסבול בעקבות צריכת הצמח מהיפוגליקמיה או ירידה מסוכנת בלחץ הדם.
בשום יש מרכיבים שמורידים לחץ דם,עדיין מי שאוכל הרבה שום אינו חווה מצבי ירידות לחץ דם לא מבוקרות.
ולכן,לפי מה שכתבת ומה שאני קראתי אני מתרשמת שאין בעיה לצרוך את השמן.
   גילי- תודה רבה.הללי 08:55 17/06/2007
אני לא הבנתי את תכונות החומר כמו שאת הבנת אותן. יותר קישרתי אותן למה שיש בסויה, למשל, ומכאן בא החשש.
   שמן נר הלילה בהנקהורד לב 13:13 17/06/2007
הללי שלום,
ככל הידוע לי אין כל בעיה לקחת שמן נר הלילה בהנקה (מלאה או חלקית).
מעבר לכך, שאאל אותך שאלה אחרת- אם הבעיה המטרידה אותך היא עור פנייך אולי זוהי הזדמנות עבורך לנקות את הדם, לשפר את התזונה ולהזין את עצמך טוב יותר מבפנים. זה תהליך שיהיו לו השפעות עמוקות יותר ולא רק קוסמטיות (מתייחסת למצב שתארת שעם נטילת הכמוסות השתפר עור פנייך וכשהפסקת ליטול אותן הורע המצב).
איך את מרגישה עם אפשרות כזו?
   ורד- תודה רבה, וגם-הללי 16:27 17/06/2007
מבחינת תזונה אני אוכלת מאוד בריא, כך שקשה לי להאמין שזה קשור.
(צמחונית, הרבה פירות וירקות, דגנים מלאים, קטניות, שמנים צמחיים, אגוזים וזרעים, שותה רק מים או תה צמחים, בלי:קפה, חלב ומוצריו, טיגונים, סוכר).
   אם כך, יש מקום לבדיקהורד לב 18:31 17/06/2007
שהרי פצעים בפנים אינם יוצאים סתם...יש כנראה משהו בעומק שזקוק לניקוי, איזון, פתיחה וכו'.
תראי, גם אם אנחנו אוכלים כמו שצריך, עדיין יש לנו הנטיות עמם אנחנו מגיעים לעולם הזה ושאר האספקטים של אורח החיים שלנו- פעילות, מחשבה, מערכות יחסים, שינה, עבודה רוחנית, קארמה ועוד.
   ורד-הללי 08:05 18/06/2007
תודה, אני מסכימה איתך. הבירור מתקיים.
   שיהיה בהצלחה!ורד לב 11:27 18/06/2007
אנחנו זקוקים להרבה אומץ, פתיחות ומוכנות בכדי לרדת לעומקם של הדברים בחיינו.
אני רואה שכשיש בסיס איתן של אורח חיים נקי (תזונה, מחשבה, מערכות יחסים ועוד) זה נותן איזשהו שקט והזדמנות להעמיק. כי תמיד יש עוד לאן להעמיק...

מחזקת את ידייך ושולחת לך כוחות!
כל הכבוד לך!
   בררתי לך לעומקגילי אבישי 16:23 22/06/2007
ואין שום בעיה,שום שום שום.
אין פיטואסטרוגנים ואין שום חומר אחר בעייתי.אליבא דדוקטור ליאורה אוריאל
גם את מה שיש ,הגוף "בוחר" אם לנצל או לא,גם אצל תינוק.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו