צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  שיעול נבחניאני גיטרה 10:14 18/06/2007
הי. אני סובלת משיעול טורדני, יבש ונבחני, מלווה בגירוד מציק בגרון. הבעיקר בלילה,בעיקר בשכיבה, בעיקר בחוסר מעש,בעיקר כשקר לי.
על איזה סוג טיפול הייתן ממליצות?
   האם קיבלת איזו אבחנה?ורד לב 11:24 18/06/2007
הלכת לבדוק את העניין?
כמה זמן זה כבר נמשך?
אני חושבת שרפואה סינית יכולה לסייע באבחון ובטיפול.
אבחון אירידיולוגי (בקשתית העין) יכול אף הוא לתת סיבות אפשריות לבעיה.
הומיאופטיה עוזרת ביותר כשיש דפוסים מוגדרים, קבועים, החוזרים על עצמם.

חשובה פה האבחנה בכדי לדעת באיזה כיוון טיפולי לבחור.
המקור יכול להיות ממערכת הנשימה, או ממערכת העיכול (מיצים שעולים למעלה ומגרים את הושט וכו').
זה יכול להיות משהו אנרגטי- רגשי.

אז שלב ראשון מבחינתי יהיה לנסות ולהבין מה הגורם לאותו השיעול.
   מסכימה עם ורדלינוי הופמן 11:57 18/06/2007
יש צורך באיבחון על מנת לטפל בצורה יותר מדויקת.
לגבי הומאופתיה יש אפשרות לטפל בשיעול ע"י הומאופתיה עפ"י האיפיונים שנתת, צריך לזכור ששיעול מגיע בהמון צורות ולכן הדיוק יותר קשה.
   מצטרפת גם אני(-:גילי אבישי 15:12 18/06/2007
ומושכת בכיוון הרפואה הסינית. איבחון יכול להעשות גם ע"י מומחה לרפואה סינית וזאת משום שאינם מתיחסים לאיבחון המערבי לצורך הטיפול אלא להבנה מעמיקה של הסימפטומים המתוארים.
אני מניחה שגם הומאופט מומחה יעשה אותו דבר שהרי נקודת המוצא הטיפולית אינה דומה אפילו לרפואה המערבית.
טוב תעשי אם תפני בהקדם לעזרה מקצועית,למה לסבול? בריאות! גילי
   תודה לכןאני גיטרה 09:35 19/06/2007
האם תוכלו להמליץ על מאבחנ/ת טוב/ה בצפון?
הגליל מלא במרפאים ואין לי דרך לדעת מי מקצוען ומי חובבן, מי מנוסה ומי טירון, מי מעולה ומי ככה ככה.
   שאלה שאלתית ונסיון להשיבגילי אבישי 09:51 19/06/2007
אענה כמיטב יכולתי ללא המלצה בסוף.
לא הייתי קושרת כתרים חד משמעיים לאף אחד או אחת יען כי כולנו בני אדם.
מה שמשפיע מאד על היותו של אדם מאבחן או מטפל טוב הוא ההתאמה של השיטה בה הוא עוסק ושל המהות שלו ברמה הרוחנית (סליחה על המילים המעופפות אין לי אחרות להסביר טוב יותר) למי שמבקש את שרותיו. זאת ועוד גם ההכנה שלך מבקש השרות משנה מאד מאד את האפשרות להצליח בדרך . התאמה והכנה. מנסיון רב שנים של המלצות והפניות ובדיוק בשל ריבוי המטפלים והשיטות.
בדיוק כמו רופאים,מיילדות,פיזיוטרפיסטים- אותו חוק. התאמה.
כמובן שמראש יש רף של ידע מקצועי, הגינות ,צניעות וכך הלאה.
אבל מיד אחרי פרמטרים אקסיומטים אלה מגיע מה שכתבתי מראש.
ולכן לא אמליץ. אינני יודעת מספיק מי את,מה את מבקשת,מה מצטרף וכו ובאיה הוליסטית הרי זה מחוייב המציאות לפני כל דבר.
בריאות! גילי
   אכן מעופף...אני גיטרה 10:51 19/06/2007
אבל אני מנסה להבין,ומה שאת ממליצה לי זה ניסוי וטעיה? (ככה כותבים את זה?)
אני יודעת שמה שיעזור לי הוא לא מהתחום הקונבנצינלי (אלה נותנים לך סירופ או קודאין). אני משערת שהקשר הוא אלרגי ו/או רגשי ו/או חיסוני (זה בעצם דומה לאלרגי, לא?)
ואיך יודעים לפחות את הפרמטרים הבסיסיים?
   לא ניסוי וטעיהגילי אבישי 11:21 19/06/2007
אני ממליצה לך לחשוב עם עצמך בתור התחלה ואחר כך עם מישהו מקצועי שיעזור לך להתאים את השיטה למה שאת ציכה כמכלול.
נניח ורד, עושה איבחון לפי קרקעית העין,נותנת תמונה כללית של הגוף והנפש .אחרי כן היא ממליצה על עקרונות תזונתיים מותאמים ואולי על טיפול אנרגטי.
את יכולה לקבל את האיבחון ולחשוב מהצעות הטיפול מה מתאים לך.
למשל גילי(שזו אני),נפגשת איתך שעה ,שעתיים,תלוי ומבררת טוב טב טוב מה את מבקשת,מה הסימפטום ומה מתלווה אליו,מקשיבה ,אולי רושמת. חוזרת הביתה למאגר ומחפשת מה ומי. בפעם הבאה שאת פוגשת ה,את מקבלת המלצה על שיטה ,הסבר מכין לתהליך הצפוי +- ומה אפשר לצפות ממנו וגם שם של מטפל/ת בשיטה .
הומאופטיה קלאסית נותנת אפשרות אבחון וטיפול מהעומק אבל גם שם צריך התאמה.
ויש עוד אפשרויות. אבל זה הרעיון.
   גילי, לפי קשתית העין, לא קרקעיתה :-)ורד לב 15:45 19/06/2007
   ל אני גיטרהורד לב 15:51 19/06/2007
מסכימה עם מה שכתבה גילי, וגם רוצה לנסות לעזור לך כן להתמקד.
הצענו לך כאן כמה וכמה שיטות אבחון וטיפול (כל אחת ממטבחה ומחיבוריה).
שבי עם עצמך וחישבי- האם אני מכירה את השיטות הללו? טופלתי פעם באחת מהן? מכירה מישהו שטופל, או שמטפל?
אולי יש משהו שמגרה אותך לקרוא על אחת השיטות, כדי להבין טוב יותר.
אני חושבת שלכל אחד מתאימה שיטה קצת אחרת (להלן כ"כ הרבה שיטות) ולעתים לוקח קצת זמן עד שמוצאים את השיטה המתאימה.

ומציעה לך עוד להעזר בנו פה- את מוזמנת לשאול אותנו שאלות בנוגע לשיטות שהצענו ולברר עוד בכדי לנסות ולהבין מה מתאים ונכון לך.

השבוע שוחחתי עם חברה טובה על ההבדלים המהותיים בין הרפואה המערבית לרפואה ההוליסטית. היא הביעה איזשהו תסכול על כך שהיא לא רואה תוצאות מהירות עם הרפואה ההוליסטית ודברנו על המשמעות של בחירה בדרך של לימוד, של העמקה. על כך שזהו בעצם מסע שמתחילים בו ואין יודעים מתי הוא מסתיים ולאיזה כיוון הוא לוקח.
כמו כל מסע הוא ייקח את הזמן שלו ו...מי יודע מה תגלי בדרך....?

בהצלחה!
   אז ככה:אני גיטרה 21:34 19/06/2007
אני מרגישה שיש קשר בין השיעול לאורח חיים שלי, מעריכה שיש מזונות שאני רגישה אליהם. (יש כאלה שבוודאות אני יודעת ונמנעת). אבל קשה לי לעשות שינויים מרחיקים בתזונה. אני לא מסוגלת לעבור למשל לאורגני.
מה תגידו על אבחון ב"מח אחד" ?פעם עשיתי אבל לא התחברתי למטפלת. היא אמרה שאני אלרגית לסויה,(אני לא זוכרת אם זה היה קשור לשיעול או למשהו אחר, ואכן עברתי לשמן קנולה ונמנעת ממוצרי סויה, אבל יש מוצרים, בעיקר קנויים שמכילים שמן צמחי- אני מעריכה שזה סויה. ומסובך לי להמע לגמרי. אולי אני צריכה תוספים? אולי טיפול כלשהו במגע, התנסיתי בשיאצו ורפלקסולוגיה, מוח אחד, כאמור כולם נראו לי הגיוניים ומתאימים. אבל לא מצאתי את המטפל המתאים. לא שעברתי על רבים, אבל חבל לי להוציא המון כסף על מה שקראתי לו ניסוי וטעיה. הומאופטיה ורפואה סינית (תזונה? דיקור?)
לא מוכרים לי בכלל. בקיצור הרפואה המשלימה לא זרה לי אבל גם לא ממש מוכרת.
אני בבעיה- אני צריכה מי שיכוון אותי.
יצאתי מבולבלת?
   טוב,אז אם כךגילי אבישי 11:36 20/06/2007
לא נשאר לי אלא להציע לך במפורש להיפגש איתי,פגישה מקצועית בתשלום על מנת לתמוך בך בתהליך ההתאמה של שיטה ומטפל.
גילי אבישי -
מומחית לטיפולי נשים במעגל הפריון,
מיון והכוונה לאפיקי טיפול ומטפלים,
רפלקסולוגית בכירה,
מדריכה להכנה לידה.
   גילי, אבל את בירושלים, לא?אני גיטרה 12:01 20/06/2007
מרחק שעתיים וחצי ממני...
אלא אם את מקבלת גם מתי שהוא בצפון?.?
   אכןגילי אבישי 12:47 20/06/2007
אבל ראשית מפאת שמדובר בפגישה או שתיים אני לא מוצאת את זה בעייתי באופן יוצא דופן. שנית יש אפשרות לקיים מפגש באזור המרכז,הרצליה למשל. באשר למטפלים-יש שמות ומידע על כל הארץ.
   גילי, אפשר את המייל שלך?אני גיטרה 13:33 20/06/2007
יש מצב שאגיע למרכז מתישהוא הקיץ.
   בבקשהגילי אבישי 14:51 20/06/2007
abishay@
.net
.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו