צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  רסקיואיילו 14:47 08/12/2007
היי גילי,
רסקיו נותנים לפני הנקה או אחריה?
   הי גילי אבישי 09:12 09/12/2007
באיזה הקשר,לאיזה צורך,למי לתת?...(-:
   תשובותאיילו 13:37 09/12/2007
רציתי לדעת באופן כללי. אבל מדובר לתת לתינוק בגלל המון כאבי בטן (גזים).
   רסקיו הוא טיפול קצר מועד, לחרוםורד לב 14:17 09/12/2007
אפשר לעשות בו שימוש מדיי פעם, אך חשוב להבין שמדובר במשהו אקוטי.
אם הצורך שלך הוא בטיפול במשהו שחוזר על עצמו, כדאי לעשות זאת באופן ספציפי.

את מתארת גזים וכאבי בטן- בן כמה התינוק? האם יונק?
   תודה ורד. המשך תשובותאיילו 14:38 09/12/2007
בן שבועיים וחצי. יונק המון המון. והרבה מאוד פעמים זה נראה, שהוא רוצה פשוט למצוץ (לא מוכן לקחת מוצץ) בגלל כאבי הבטן.
הכאבים כבר התחילו מיום הלידה. (לידה נפלאה וקצרה)
   שלוםלינוי הופמן 15:47 09/12/2007
מה שאת מתארת נשמע כמו COLIC של תינוק, מה שבפי העם קרוי גזים אצל תינוק, במידה וזה העיניין נראה לי שיש פתרונות הרבה יותר טובים מרסקיו, אני בדר"כ נותנת לטובת העיניין פורמולה הומאופתית, וגם תנוחות מסוימות של הבייבי יוגה מקלות מאוד.
האם ניסית כבר משהו מלבד המחשבה על שימוש ברסקיו? האם הורדת מהתזונה שלך מאכלים מסוימים (אני מניחה שגילי/ורד יוכלו להרחיב על כך)...
   שלום לינויאיילו 16:08 09/12/2007
זה ילד שני ועם הילדה הראשונה סבלנו מזה במשך שנה. ניסיתי הכל! איתו כבר אחרי הלידה- התחילו הכאבים. חוץ מתנוחות שונות ואמבטיות ניסיתי רק תרופה אחת.
   היילינוי הופמן 21:50 09/12/2007
איזו תרופה ניסיתם? האם התינוק רק יונק? מאיזה אזור את?
   לינויאיילו 22:10 09/12/2007
סימיקול של טיפטיפות. רק יונק. איזור השפלה.

השאלה התחילה בכלל כי הוא גם סובל נורא מכאבים וגם עבר ברית (שעברה לו מעולה!)- אז חשבתי שנוסך לכאב הפיזי אולי היה לו גם כאב נפשי, לכן רציתי לתת לו רסקיו.
   לדעתיגילי אבישי 07:12 10/12/2007
כדאי,למרות נסיונות הנפל עם אחותו הגדולה,להגיע לטיפול גם איתו. מסכן.
אכן ראוי לקחת בחשבון שיש תינוקות שקשה להם הכניסה לעולם הזה.
יש לי הרגשה שדיברנו כבר על כך,לא?
למען הסדר הטוב אכתוב,כי אולי אני טועה בכינוי.
ראשית שבועיים הם זמן קצר מאד כאן בחוץ.
שנית- הסימפטומים יכולים להיות זהים והסיבות לגמרי שונות.
יש הרבה שאלות לשאול כדי להרכיב את התמונה האישית,למשל שעות הכאב,תנוחות שעוזרות,האם מים עוזרים,האם קירבת חום גוף של אם/אב עוזרת, מה באמת בתפריט שלך, וכו.
גם פרחי באך צריכים להתאים ולא משתמשים לאורך זמן ברסקיו.
בקצור דורש תשאול רציני,ליווי עם ניסוי וטעיה(בכל זאת הוא חדש) ואני בהחלט מאמינה שיהיה בסדר.
רק ככה לסבר תאוזן-אחותו היתה בכורה,יחידה והעובדה שעד גיל שנה סבלה מוציאה אותה קצת רחוק יותר מאזור הקוליק.תינוקות מתנהגים,כמו בני אדם מבוגרים,מתוך כלל התנאים ולא מתוך גורם אחד.
האם נשללה אפשרות של ריפלוקס אצלה? לפעמים זו סיבה לסבל אצל קטנים.בקצור-אל תרפינה ידייך,שווה בהחלט לנסות ולעזור לו ולכם.
   ניהול הנקהורד לב 11:53 10/12/2007
חייבת לומר שאני פוגשת לא מעט תינוקות שמתנהגים כך ובסוף הבעיה נפתרת עם ניהול הנקה שמתאים להם.
לעתים לאם יש שפריצים חזקים של חלב והתינוק מתקשה להתמודד איתם.
לעתים מה שנראה כהתפתלויות ו"כאבי בטן" ו"גזים" הוא פשוט...רעב.
מסכימה עם גילי שיש לברר מה קורה בגיזרת הפליטות- האם זה משהו שקורה הרבה?

איך העלייה במשקל שלו? והיציאות? פיפי-קקי?

אני יודעת שזה נשמע מופרך לפעמים, אך זה באמת יכול להפתר באופן זה.
בכל אופן הייתי מנסה את הכיוון הזה, בליווי יועצת הנקה, לפני שהייתי מתחילה להוריד מזונות מהתפריט. הרבה יותר מדאיג אותי שאמא מניקה לא תוכל לאכול הרבה דברים ושהתפריט שלה יהיה מאד מצומצם, מאשר אם מזונות יגרמו או לא יגרמו לגזים.
פחות מדיי אוכל בתפריט= השפעה על מנגנון ייצור החלב
= השפעה פסיכולוגית אנרגטית, 'אין לי מה לאכול', 'אני לא יכולה לאכול x,y,z', 'אני רעבה'!

עוד כיוון שהייתי חושבת עליו הוא קראניו סאקרל.
   תודה רבה על תשובותכםאיילו 21:09 10/12/2007
גילי- לא בדקנו ריפולוקס.הכל עבר מזמן ואין לה בעיות כרגע.
אצל הילד, זה באמתמוקדם מידי, ויש הרבה דברים שלא ניסינו עדין. רק ריציתי לדעת האם אפשר לעשות שימוש ברסקיו. קיבלתי תשובה.
ורד- רעב הוא לא. הוא אוכל המון ויש המון חלב. עולה במשקל יפה. הרבה יציאות. כמו שאמרתי לגילי, יש הרבה דברים שעוד אפשר לנסות.

שאלה - האם עישון שעובר דרך הנקה, יכול לגרום לקוליק?
   עישון?גילי אבישי 22:37 10/12/2007
לא,הוא מביא רעות אחרות אבל לא קוליק...
לעומת זאת יכול בהחלט להביא איתו חוסר שקט בגלל הניקוטין...
קשה דרך האינטרנט להגיד כי אולי לך נראה כאב ולמישהו מהצד יראה כמו אי נוחות וחוסר מנוחה.
האם את מעשנת הרבה?
ואם אנחנו כבר בעניני סמים ממריצים אז מה לגבי קפה או קולה או שוקולד?
אני מסכימה לענין בדיקת ההנקה,דווקא עודף חלב יכול לגרום לבליעה של הרבה אויר,מתוך חוסר ברירה ואז לעויתות במערכת העיכול,חבל על הזמן...
מאחלת לכם ימים ולילות רגועים יותר ושכך או אחרת תיפטר התופעה ולא תיסחב עד גיל שנה...)-:
   גיליאיילו 22:40 10/12/2007
חצי קופסא ביום.
ללא קופאין.
קצת מוצרי חלב - לא קבוע.
קצת שוקולד - לא קבוע

בטח כבר דנו בזה -אבל מה עושים עם עודף חלב?
   במצב של הרבה חלב אוורד לב 11:34 11/12/2007
זרם חזק מדיי של חלב, תינוקות רבים מתקשים להשתלט על הזרם וכמו מתעצבנים על השד כאשר הם מסיימים לאכול.
מאחר ויש להם עוד צורך למצוץ ובאופן אידאלי היו עושים זאת על השד, הם מתבאסים כשממשיך לצאת משם חלב.
יש דרכים לנסות למתן את זרם החלב, כדאי לדבר עליהם באופן אישי. גם כי חשובה האבחנה האישית- כדי שלא תקבלי המלצה שאינה מתאימה למצב רק על סמך פורום באינטרנט, ללא ראיית המצב וכו'. וגם כדי שלא יהיה מצב שמישהי אחרת תיישם המלצה שניתנה לך באופן אישי ואולי לא מתאימה למצבה.
את מוזמנת ליצור קשר, או לפנות ליועצת הנקה באזורך.

לגבי הניקוטין, הוא אכן עשוי להצטבר בחלב ובגוף התינוק. לכן ההמלצה היא לצמצם סיגריות למינימום האפשרי ולנסות להקפיד לעשן אחרי הנקות, או בזמני שינה ארוכים של התינוקות. כי בכ"ז עדיף חלב אם מאמא שמעשנת ע"פ תמ"ל.
בהצלחה!
   תודהלכולכן. איילו 13:46 11/12/2007

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו