צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
רפואה משלימה
מנהל/ת הפורום: לינוי הופמן, ורד לב
  אלטרנטיבה להעמסת סוכר (סליחה קצת ארוך)טלי 15:27 18/12/2007
הי,
אני בשבוע 19 להריון בריא תודה לאל, ומקוננת בי תחושת בטן כי מצב הסוכר לא אידאלי. יש לי תחושת חולשה אחרי ארוחות גדולות, סבלתי מנפילות סוכר בעבר, ויש סוכרת במשפחה. מאידך, אני מאוד מתנגדת לבדיקת העמסת הסוכר שנשמעת לי מעמיסה המון לחינם על הגוף, במיוחד מי שחושש שגופו מתקשה בהתמודדות עם הסוכר.
לגבי טיפול בבעיות סוכר אני יודעת ששיאצו ודיקור עוזרים, וכמובן תזונה נכונה, אבל רציתי לדעת אם יש דרכים נוספות לאבחון חוץ מהעמסה. וגם, איך מתמודדים עם הרופאים שמבחינתם העמסה היא חובה (הוראה של משרד הבריאות לצערי)
כרגע אני מתכננת מעקב סוכר לבד בבית בעזרת גלוקומטר, אשמח לכל תובנה בנושא.
תודה תודה!
   מבינה את החשש מהבדיקהורד לב 17:49 18/12/2007
ומאידך חשוב להבין שהבדיקה עצמה לא תיצור בעיה במקום שאין כזו.
מדובר על שתיית כמות גדולה של סוכר, אך בינינו במה זה שונה מאכילת סופגניה, עוגה לא בריאה במיוחד, ממתקים למיניהם וכו'.
אין מה לחשוש מהבדיקה עצמה.
אם יש איזשהו סיכוי שהדברים אינם מאוזנים, אני בגישה שכדאי לדעת במה דברים אמורים ולא לפחד מהאמת.

וכמובן שאני ממליצה בחום על התאמת תפריט, על תכנית לאוחר חיים נכון הכוללת פעילות גופנית, הפחתת מקורות לחץ, עבודה רגשית- רוחנית- אנרגטית ועוד.

בעיניי מצבים כאלה הם הזדמנות, מתנה, בונוס להמשך דרכנו. כדי שנלמד להיות טובים יותר ונכונים יותר עם עצמנו!
   אז מה בעצם את שואלת?גילי אבישי 20:53 18/12/2007
להימנע מהבדיקה לא ישנה את המצב שבו כדאי לטפל כשם שהציעה ורד.
בגדול ראוי להימנע מארוחות גדולות ומפחמימות שמתפרקות מהר כמו קמח לבן,אורז לבן,ממתקים וסוכר ישיר.
ארוחות קטנות הבנויות ממנת פחמימה מורכבת(לחם מקמח מלא,אורז מלא,פסטה,בננה...) חלבון וירק או פרי תלוי בשעה ובפעילות. צריך לקחת בחשבון ויטמינים ומינרלים בכמות מתאימה לצריכה היומית.
כדאי לבנות תפריט מאוזן שלוקח בחשבון את העדפותייך וכן את סדר יומך ועיסוקייך.
כשם שכתבה ורד כדאי מאד להוסיף(אם אין) פעילות פיזית מתאימה כמו יוגה לנשים הרות,שחיה,פלדנקרייז ודומיהם.
ראוי להקפיד על שתיה ,סינטטית מה שפחות.
אני מניחה שאם תקפידי על התזונה ועל הרגלי חיים מתאימים לצרכי הגוף והנפש שלך הרגשתך הכללית תהיה טובה ואנרגטית וכך גם תוצאות הבדיקה באם תעשי אותה.
   תודה. ההתמרמרות היא על הבדיקה עצמה.טלי 12:29 19/12/2007
תודה לכן. אני לא חוששת מהאבחון של סכרת הריונית, אין לי בעיה לנהוג מהיום והלאה במשנה זהירות, ולמעשה אני כבר עושה את זה, ומקפידה על מספר גדול של ארוחות קטנות לאורך היום. ככה הקטנה דורשת. אגב, אני לא בטוחה שסופגניה מגיעה ל-50 גרם סוכר :-) וגם אותה אני חושבת פעמיים לפני שאני אוכלת... ובטח שלא על הבוקר. סתם תפסתי עיקשות שטוענת שאפשר באותה מידה לבדוק מה אומר הגוף אחרי ארוחה סטנדרטית שאנחנו אוכלים, מבלי להביא את הגוף למצב קיצוני שכזה, במיוחד בתקופה רגישה שכזו. אבל אני כולי באנטי בדיקות לאורך כל ההריון הזה...
והבעיה כאמור היא שגם ככה הצוות הרפואי פיתח אנטגוניזם כלפי כי אני לא הולכת לטיפת חלב ולא עשיתי סקירה מוקדמת, אני חוששת מה יקרה כשאנסה להגיע לבדיקה הבאה מבלי שעשיתי את ההעמסה הזו.
   עצתי לךורד לב 14:36 19/12/2007
היא למצוא רופא נשים תומך. גם אם זה יהיה פרטי, זה שווה את זה.
אין סיבה שתהיי בכאלה התנגדויות מול צוות רפואי. הם אמורים לתת לך שרות ומענה לצרכייך ואת לא אמורה להרגיש שלא בנוח בגללם.
בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו