צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  חינוך מיני בגיל הרךליל 23:29 20/04/2008
יש לי ילדה בת חמש ואני לקראת סוף הריון. מתי מסבירים על איך באים ילדים לעולם? יש לציין שהיא לא שואלת איך הגיע העובר לבטן - האם אני צריכה לנדב מידע? באיזה גיל נהוג לספר ןאיך?
תודה מראש
   דיון קודםאורית גודקאר, פסיכולוגית 20:43 22/04/2008
ליל שלום,
בעמוד הקדם יש שני דיונים שעסקו בדיוק בנושא זה:
forums.leida.co.il/forums/index2.php?id=28&page=2&startArchive=&lastvisit=1208886075
מקווה שהקישור יספק את הצורך בהבהרות, אם לא את מוזמנת להסביר יותר מה ההתלבטות ואשמח לעזור,
בברכה,
אורית
www.hebpsy.net/orit
   דיון קודםאורית גודקאר, פסיכולוגית 20:43 22/04/2008
ליל שלום,
בעמוד הקדם יש שני דיונים שעסקו בדיוק בנושא זה:
forums.leida.co.il/forums/index2.php?id=28&page=2&startArchive=&lastvisit=1208886075
מקווה שהקישור יספק את הצורך בהבהרות, אם לא את מוזמנת להסביר יותר מה ההתלבטות ואשמח לעזור,
בברכה,
אורית
www.hebpsy.net/orit
   קראתי את האמור בקישור ולא מצאתי תשובהליל 11:29 23/04/2008
שאלתי היא - האם צריך לספר לילדה בת חמש את כל התהליך של פי שנכנס לפות אם היא לא שואלת?
ואם היא ממשיכה לא לשאול באיזה גיל נהוג לספר?
ואם מספרים - האם יש דרך מומלצת כיצד לעשות זאת?

מקווה שעכשיו השאלה שלי יותר ברורה.
תודה מראש
   מה מספרים ומתיאורית גודקאר, פסיכולוגית 17:46 23/04/2008
ליל שלום,
ברור שחשוב שהתמונה כולה תהיה ברורה לביתך, ושהיא תדע שאת כתובת לשאלות ותהיות בנדון. מאידך, את לא צריכה ל\התייחס לזה כאל ]רוייקט שיש להשלים בכל מחיר וכמה שיותר מהר. נסי להתחיל בהדרגה בשאלות שלה, ואם היא לא שואלת ספרי לה את על ההריון וההרגשה שלך סביבו, על ההריון והלידה שלה. בדקי מה מעניין אותה ומה היא רוצה לדעת, ושם הרחיבי. ברגע שיתבסס אימון ביניכן שניתן לדבר על הנושא היא תבוא מהר מאד עם השאלות. אם את מרגישה שזה עדיין קשה לה נסי לבחור בהזדמנויות להרחיב בכל פעם את האופן בו מתרחשים הדברים - פעם ספרי לה על הביצית והזרע, ששניהם יחד יוצרים יצירה חדשה, פעם ספרי לה על זה שמדובר בתוצאה של אהבה ורצון משותף, ופעם ספרי לה על המיקום בגופנו בהם הדברים נשמרים. חשוב לומר שיש הבדל בין מבוגרים וילדים, שאלו דבקים שמבוגרים עושים, אך לומר לה שיום יבוא וגם היא תהיה אשה מבוגרת ותרצה בכך, ככל הנראה (-: נסי לבחור את המילים שאיתם את מרגישה הכי נוח כדי שהיא תרגיש שאת נינוחה ורוצה לשתף אותה, ואז תרגיש חופשיה לחקור עוד,
המשך חג שמח,
אורית
www.hebpsy.net/orit

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו